Akcija „Padėk paukščiams žiemą“

Ar žinote, kad žiemą maži paukšteliai žūsta neradę po sniegu lesalo? Kiekvienas gali padėti sparnuočiams.

Projektas „Paukščiai be sienų“ kviečia gimnazijos bendruomenės narius: mokinius, tėvelius, mokytojus bei visus darbuotojus prisijungti prie šios akcijos – pagaminti paukščių lesyklėlę.

Kaip pasigaminti lesyklėlę?
Lesyklas galima gaminti iš plastmasinio butelio – jos patraukliausios įprastoms uoksinėms rūšims ir nepasiekiamos kėkštui, kitiems varniniams paukščiams bei stambesniems geniams. Lesyklėlei galima panaudoti tuščią kartoninę pieno pakuotę, kuri, nors ir nėra graži, tačiau savo funkciją atlieka. Patarimų galima rasti youtube.com.

Tik nepamirškite, kad lesyklėlė turi būti ekologiška (netoksiška paukščiams), negali būti ryški (kad neatbaidytų paukštelių), pakabinta vietoje, kur paukščių negali pasiekti katės.

Kokį dėti lesalą?
Paukščių lesalas turi būti kuo natūralesnis, nesupelijęs, nesugedęs, be jokių prieskonių ar priemaišų. Daugelis paukščių mielai lesa pakabintus lašinukus.

Daugelis paukščių žiemą lesa skaldytus grūdus, kruopas, tačiau geriausia berti kuo įvairesnį mišinį, kuriame galėtų būti ir kanapių, saulėgrąžų, neapdorotų sorų grūdų. Jei nėra tokios galimybės, galima pagaminti baltos duonos ir nesūdytų lašinukų mišinį.

Pats didžiausias skanėstas paukščiams – saulėgrąžų sėklos, kurias lesa visi be išimties lesyklėlių lankytojai.

Dalyvavę šioje akcijoje mokiniai turės galimybę toliau dalyvauti projekte „BwB“ bei stebėti paukščius. Erasmus+ projektas „Birds without Borders“ apdovanos aktyviausius mokinius.

Anksčiau konkursuose dalyvavę mokiniai turėjo galimybę nemokamai vykti į kiną, Rudaminoje stebėti pelėdas, gavo mažas dovanėles.

Laukiame Jūsų lesyklėlių nuotraukų – gali būti su savo atvaizdu – iki gruodžio 2 d. (imtinai). Nuotraukas siųskite anglų kalbos mokytojams per el. dienyną.

Daugiau informacijos suteiks biologijos bei anglų kalbos mokytojai.

Nepamirškite, kad paukščiai kasdien lauks lesalo, o ir jo negavę gali žūti – neapvilkite sparnuočių, o jie Jus džiugins iki pavasario.

Informacija paruošta remiantis Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vedėjo Selemono PALTANAVIČIAUS pokalbiu. Skaityti visą straipsnį.>>>

http://baltictravelnews.com/modules/printer_view/print_view.php?pub_id=43484&l=lt

Projekto veikla yra finansuojama programos Erasmus+

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.