Apsaugokime gandrus!

Daugumoje lizdų jau puikuojasi atskridę gandrai, kiti yra pakeliui į gimtinę. Manoma, kad kasmet apie 530 000 baltųjų gandrų iš Skandinavijos ir Vidurio Europos nuveikia tūkstančius kilometrų migruodami iš šiltųjų kraštų. Deja, ši Lietuvos nacionalinio paukščio kelionė yra kupina pavojų. Pasak gamtos žurnalo birdlife.org bei žinių portalo delfi.lt, kasmet tūkstančių gandrų kelionė būna žiauriai nutraukta brakonierių. Vilniaus r. Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos mokiniai išgirdę šias žinias apie baltųjų gandrų medžioklę prie Viduržiemio pakrančių, buvo priblokšti…

Nusprendėme veikti. Gimė idėja savo gimnazijoje organizuoti akciją „Apsaugokime gandrus!”, kurią pradėjome Gandrų dieną – kovo 25 d. Erasmus+ projekte „Birds without Borders” dalyvaujantys 8-9 klasių mokiniai aplankė pradinukus, pasakojo jiems apie sunkią gandrų kelionę, kupiną įvairių pavojų. Akcijai neliko abejingi ir mūsų gimnazijos 5-10 klasių mokiniai. Jos metu mokiniai projektui perdavė daugiau nei 400 piešinių ir atvirukų su eilėmis, o mūsų akciją vainikavo mokinių su savo darbais rankose nuotrauka. Gyvenantiems kaime mokiniams gandrai yra tarsi šeimos nariai – gyvena šalia jų namų, todėl ši akcija jiems buvo ypač prasminga.

Kovo 29 d. projekto vaizdo konferencijos metu, mūsų mokiniams paskleidus žinią apie gandrų žūtį, prie mūsų iniciatyvos prisijungė ir mūsų projekto partneriai iš Slovėnijos, Rumunijos, Turkijos ir Portugalijos, kurie nupiešė plakatus, palaikančius gandrus. Norėdami pritraukti dėmesį prie migruojančių paukščių negailestingo šaudymo, akciją „Apsaugokime gandrus” skleidžiame ir toliau, įtraukdami dar 17 Vilniaus rajono mokyklų. Vilniaus rajono gamtos mokslų konkurso metu, kuris įvyko balandžio 9 d. 34 geriausiai biologiją ir chemiją išmanantys rajono mokiniai bei juos atlydėję mokytojai pasirašė ant mūsų akcijos plakato.

Dabar gimnazijos mokiniai stebi šių nuostabių paukščių gyvenimą per tiesioginę vaizdo transliaciją ir veda paukščių dienoraštį: šiuo metu stebimų gandrų pora jau tvarko lizdą. Tikimės, kad netrukus kiti gandrai irgi laimingai grįš į savo gimtinę.

Erasmus+ projekto „Birds without Borders“ koordinatorė Inesa Rusecka

Veikla yra finansuojama programos Erasmus+

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.