Bibliotekos parodos ir renginiai


Šiaurės šalių literatūros savaitė

„Uždekite žvakes ir skaitykite drauge
su visa Šiaure“

Lapkričio 17 dieną 6b klasės mokiniai dalyvavo gimnazijos bibliotekoje vykusioje netradicinėje literatūros pamokoje, skirtoje paminėti Šiaurės šalių literatūros savaitę. Tai jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Pagrindinė projekto idėja išliko iki šių dienų – tamsiausiu laiku metuose susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Šiemet Šiaurės literatūros savaitės tema – Svajonės ir ilgesys. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Literatūra visada puikiausiai perkelia mus į svajonių pasaulį.

Mūsų gimnazija šiame projekte dalyvavo pirmą kartą. Mokiniai susipažino su Šiaurės šalių literatūros kūrėjais ir kūrinių personažais. Šiais metais vaikams buvo parinkta ištrauka iš suomių autorės Karin Erlandsson knygos Perlų ieškotoja, kurią mokiniai garsiai skaitė, ieškojo šiaurės šalių literatūrai būdingų bruožų ir kartu su pagrindine knygos heroje pasinėrė į svajonių ir ilgesio kupiną kelionę.

Po skaitymų mokiniai vaišinosis šiaurietiškais skanėstais. Bibliotekos darbuotojos padėkojo mokiniams už dalyvavimą ir išreiškė lūkestį, kad ši akcija taps tradicine ir joje dalyvaus vis daugiau mokinių.

Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja A. Zemska,
bibliotekos darbuotojos.

 

Print Friendly, PDF & Email

Mažųjų skaitytojų įšventinimas į knygų pasaulį…

Spalio 28d. gimnazijos bibliotekoje įvyko nuostabi šventė “Skaitovų įšventinimas“, kurioje dalyvavo 2a, 2b, 2c ir 2d klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis. Dalyviai dainavo, skaitė eiles bei iškilmingai prisiekė mylėti ir saugoti knygas.

Bibliotekos vedėja K. Kuzmickaja įšventino mokinius į skaitytojus, įteikė diplomus ir mažas atminimo dovanėles.

Print Friendly, PDF & Email

„Padovanok knygą bibliotekai!“ rezultatai

Tarptautinio mokyklų bibliotekų mėnesio proga mūsų gimnazijoje vyko akcija „Padovanok knygą bibliotekai!“, kurios tikslas papildyti knygų fondą įdomiomis ir vertingomis knygomis.

Mokiniai dovanojo naujų knygų įvairiomis temomis ir dedikavo jas gimnazijai. Tokiu būdu kiekviena knygą dovanojusi klasė paliko žymę apie save, o gimnazijos bibliotekos knygų lentynose atsirado net 23 naujos knygos.

Dėkojame visiems!

Print Friendly, PDF & Email

Leiskis į užburtą knygų pasaulį…

Balandžio mėnesį mūsų gimnazijos bibliotekoje vyko akcija „Skaityk ir aprašyk knygą“, kurios tikslas – skatinti mokinius skaityti įdomias knygas. Joje dalyvavo 5 – 6 klasių mokiniai.

Gauti 26 mokinių darbai, kuriais jie originaliai pristatė perskaitytas knygas. Mes nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems. Džiugu, kad tiek daug mokinių atsiliepė į kvietimą ir pasidalijo skaitymo aistra bei įdomių knygų „reklama“.

Įdomių spalvingų knygų skaitymo „paskatinimų“ rasite gimnazijos internetinėje svetainėje. Mokiniai, sukūrę originalius darbus, buvo apdovanoti prizais.

Kristina Kuzmickaja, Marina Šostko

Print Friendly, PDF & Email

Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimas

Tarptautinė vaikų knygos diena minima balandžio 2 dieną Hanso Christiano Anderseno gimtadienio proga. Jo pasakos džiugina skaitytojus visame pasaulyje.

Balandžio mėnesį mūsų gimnazijos 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „H. Ch. Anderseno kūryba vaikų akimis“, taip paminėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną. Jie prisiminė įžymaus rašytojo pasakas nupiešdami mėgstamiausius tų pasakų veikėjus. Darbus fotografavo ir siuntė bibliotekos darbuotojoms.

Gauti net 55 puikūs piešiniai. Atgijo žąsys, gulbės, antys, mergaitė su degtukais, Undinėlė, Coliukė…

Pateiktus piešinius vertino Komisija, atsižvelgdama į šiuos kriterijus: savarankiškumą, kūrybiškumą ir atlikimo techniką. Buvo išrinkti geriausiai kriterijus atitinkantys darbai: Patricijos Beperšč – 1a kl., Darijos Bortkevič – 3a kl., Ivetos Mikelevič – 3b kl., Gabrieliaus Špakovskio ir Edvino Paršutos – 4a kl., Lukašo Sinkevičiaus ir Jakubo Krestjancevo – 4c kl..

Sveikiname nugalėtojus ir kviečiame užeiti į biblioteką atsiimti apdovanojimų.

Dėkojame konkurso dalyviams ir kviečiame aplankyti mokinių piešinių parodą gimnazijos puslapyje.

Kristina Kuzmickaja, Marina Šostko

Print Friendly, PDF & Email