Bibliotekos parodos ir renginiai


Knygos dovanų…

Šiemet akcijos metu „Padovanok knygą bibliotekai“ mokiniai ir mokytojai padovanojo 25 knygas.

Akcijos dalyviai:

2b, 3c, 5a, 5c, 6b, 7a, G1c, G2a ir G2b klasių mokiniai,
mokytojos G. Verikene, M. Matievskaja,
Lukas Meškunec 2b kl,
Nikita Žukovskij 5c kl,
Anastasija Lepiohina 5c kl,
Alisa Lepiohina 5c kl,
L. Šostko 6b kl.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už Jūsų paramą, dosnumą ir gerą širdį, norą knyga dalintis su kitais…

Print Friendly, PDF & Email

Mažųjų skaitytojų įšventinimas į knygų pasaulį…

Gimnazijos bibliotekoje įvyko nuostabi šventė “Skaitovų įšventinimas“, kurioje dalyvavo 2a, 2b, 2c klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis. Dalyviai dainavo, skaitė eiles bei iškilmingai prisiekė mylėti ir saugoti knygas.

Bibliotekos vedėja K. Kuzmickaja įšventino mokinius į skaitytojus, pridėdama stebuklingąją knygą su plunksna prie kiekvieno antroko peties.

Tikimės, kad biblioteka taps dvasinių vertybių lobiu.

Print Friendly, PDF & Email

Akcija „Skaitykime kartu“

Šiemet mūsų gimnazijos mokiniai jau antrą kartą dalyvavo bibliotekos darbuotojų organizuojamoje akcijoje „Skaitykime kartu“ ir tokiu būdu prisijungė prie populiariausios skaitymo skatinimo akcijos vykdomos visoje Lenkijoje.

Pagrindinis akcijos tikslas – kurti teigiamą požiūrį į knygą, kad knygų skaitymas būtų siejamas su malonumu, laisvalaikiu ir pramoga. Akcija norima paskatinti tuos mokinius, kurie dar neatrado skaitymo džiaugsmo ir vis dar knygą traktuoja kaip nemalonią pareigą, užsiėmimą. Neverskime jų, bet motyvuokime! Žinoma, tai nėra pagrindinis skaitymo skatinimo elementas, bet tai yra kaip papildoma ir linksma „pramoga“, kuri tikrai niekam nepakenks.

Birželio 7 dieną, mūsų gimnazijos mokiniai kartu su savo mokytojais sugužėjo į stadioną, kad kartu vienu metu paskaityti mėgstamas knygas. Pasitinkant karštas vasaros dienas, beskaitantys mokiniai sukūrė saulės atspindį ant stadiono žolės.

Džiaugiamės, kad šioje akcijoje dalyvavo daugiau nei du šimtai mokinių! Norime nuoširdžiai padėkoti visiems dalyvavusiems, linkime gražios ir šiltos vasaros su knyga!

Bibliotekos darbuotojos

Print Friendly, PDF & Email

Kartu su pasaka…

Jei norite, kad Jūsų vaikas užaugtų
protingas, sumanus, gudrus, kūrybingas …
sekite jam pasakas.
Albert Einstein

Balandžio 2 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vaikų knygos diena. Ta proga mūsų gimnazijos bibliotekoje vyko garsinių skaitymų valandėlės. Bibliotekoje svečiavosi 1a klasės (mokytoja L. Vabalis), 1b klasės (mokytoja A. Maculevič) ir 1/3c klasės (mokytoja J. Lekavičienė) mokiniai.

Šiemet Lietuva tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėja. Visiems pasaulio vaikams kreipimosi laišką tema „Knygos padeda neskubėti…“ ir plakatą sukūrė vaikų knygų autorius, dailininkas Kęstutis Kasparavičius. Jo knygų yra ir mūsų bibliotekoje!

Bibliotekos vedėja Kristina Kuzmickaja papasakojo apie H. K. Anderseno gyvenimą ir kūrybą. Garsino skaitymo skaitovais buvo vyresniųjų klasių mokiniai – 6b kl. mok. A. Girdzevič ir E. Rynkevič (mokytoja A. Sudenis), G1 kl. mok. A. Pietrovski ir J. Komarovska (mokytoja I. Komar) ir 8c kl. mokinys A. Monachov (mokytoja L. Veretenikova). Nuoširdžiai dėkojame mokytojoms už puikų mokinių paruošimą.

Mažiausieji skaitytojai įdėmiai išklausė skaitomų pasakų, kartu su bibliotekininkėmis aptarė pasakų prasmę ir moralę. Vaikai susipažino su bibliotekoje turimomis vaikiškomis ir labai spalvingomis knygelėmis.
Tikimės, kad tokie susitikimai bus naudingi būsimiems skaitytojams, žadins norą skaitymui ir meilę knygai!

Norime pasidžiaugti, kad biblioteka jau turi naujų mažų skaitytojų!

Bibliotekos darbuotojos
K. Kuzmickaja, M. Šostko

Print Friendly, PDF & Email

Edukacinė pamoka Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Žiemos atostogų metu 8a klasės mokiniai su klasės vadove R. Komar ir gimnazijos bibliotekininkėmis lankėsi Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Atnaujintame pastate mokiniai buvo supažindinti su naujomis bibliotekos funkcijos ir galimybėmis. Mokiniai apsilankė konferencijų salėje, atviroje muzikos įrašų studijoje, kino salėje, galerijoje. Sužinojo, kad bibliotekoje yra sukurta keli šimtai šiuolaikinių darbo vietų skaitytojams, specialios bendradarbystės erdvės darbui, meno, parodų ir muzikos erdvės, STEAM metodiką taikančios dirbtuvės, vaikų užimtumo centras „Žaisloteka“, kavinė ir kitų naujų vietų.

Dirbtuvėje PATS SAU mokiniai dalyvavo kūrybinėje pamokoje, kur buvo supažindinti su ekslibrisų (leidinio savininko ženklų) istorija, jų atsiradimo tikslais ir naudojimo būdais. Sužinojo, kaip laikui bėgant keitėsi šių ženklų prasmė ir paskirtis.

„Exlibris“ (lot. ex libris – iš knygų) – knygos ženklas, žymintis jos savininką. Tai nedidelis lapelis, klijuojamas viršelio vidinėje pusėje. Jame yra užrašytas knygos savininko vardas (kartais tik inicialai) arba institucijos pavadinimas, piešinys (figūrinė, ornamentinė, šriftinė ar kita kompozicija, herbas, emblema, įv. atributai), kartais specialus tekstas. Ekslibrisas buvo sukurtas XV a. po pirmųjų spausdintų knygų atsiradimo. Šiuo grafikos kūriniu norėta apsaugoti knygą nuo praradimo, išreikšti savininko pasididžiavimą, papuošti.

Mokiniai kartu su mokytoja ir bibliotekininkėmis susidūrė su gana nelengva užduotimi – turėjo sukurti savo ekslibrisą, pasitelkiant vieną iš iškiliaspaudės grafikos technikų – lino raižinį. Asmeninių ekslibrisų kūrimas labai sudomino mokinius. Tikimės, kad dalyvavimas tokioje pamokoje padės suvokti mokiniams knygų vertę, saugoti jas ir „susidraugauti“ su knyga.

Bibliotekos darbuotojos

Print Friendly, PDF & Email