Bibliotekos parodos ir renginiai


Knygos teikia džiaugsmo

Mūsų gimnazijos 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėse pamokose „Skaitome kartu“, vykusiose gimnazijos bibliotekoje:

• balandžio 4 dieną – 1a kl. „Najpiękniejsze bajki dzieciństwa” (mokytoja K. Liachovič);
• balandžio 5 dieną – 4b kl. „Dziecko w oczach Astrid Lindgren“ (mokytoja A. Maculevič);
• balandžio 7 dieną – 3c kl. „Knygos, kuriose gyvena vaikai“, skirta vieno populiariausių vaikų ir paauglių rašytojų Vytauto Račicko 70 metų jubiliejui paminėti (mokytoja K. Blaževičienė);
• balandžio 8 dieną – 2a kl. „Maria Konopnicka – wiersze dla dzieci“ (H. Feklistova).

Susitikimo tikslas buvo populiarinti vaikiškas knygas, skaityti balsu, pasidžiaugti skaitymo ir klausymo proceso malonumu bei susipažinti su knygų vaikams autorių gyvenimu ir kūryba.

Bibliotekos darbuotojos ir mokytojos tikisi, kad netradicinės skaitymo pamokos skatins mokinius dažniau užsukti į biblioteką.

Print Friendly, PDF & Email

Gerasis burtininkas Kornejus Čukovskis

Kovo 22 dieną gimnazijos bibliotekoje 5c klasėje vyko netradicinė rusų literatūros pamoka, skirta Tarptautinei poezijos dienai bei žymaus vaikų poeto, rašytojo ir vertėjo K. Čukovskio 140 metų jubiliejui paminėti.

Penktokai skaitė eilėraščius, pasakas, įdėmiai klausėsi bibliotekos vedėjos K. Kuzmickos pasakojimo apie poeto gyvenimą bei kūrybą, apžiūrėjo knygų parodą, atliko pateiktas užduotis.

Print Friendly, PDF & Email

Šiaurės šalių literatūros savaitė

„Uždekite žvakes ir skaitykite drauge
su visa Šiaure“

Lapkričio 17 dieną 6b klasės mokiniai dalyvavo gimnazijos bibliotekoje vykusioje netradicinėje literatūros pamokoje, skirtoje paminėti Šiaurės šalių literatūros savaitę. Tai jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Pagrindinė projekto idėja išliko iki šių dienų – tamsiausiu laiku metuose susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Šiemet Šiaurės literatūros savaitės tema – Svajonės ir ilgesys. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Literatūra visada puikiausiai perkelia mus į svajonių pasaulį.

Mūsų gimnazija šiame projekte dalyvavo pirmą kartą. Mokiniai susipažino su Šiaurės šalių literatūros kūrėjais ir kūrinių personažais. Šiais metais vaikams buvo parinkta ištrauka iš suomių autorės Karin Erlandsson knygos Perlų ieškotoja, kurią mokiniai garsiai skaitė, ieškojo šiaurės šalių literatūrai būdingų bruožų ir kartu su pagrindine knygos heroje pasinėrė į svajonių ir ilgesio kupiną kelionę.

Po skaitymų mokiniai vaišinosis šiaurietiškais skanėstais. Bibliotekos darbuotojos padėkojo mokiniams už dalyvavimą ir išreiškė lūkestį, kad ši akcija taps tradicine ir joje dalyvaus vis daugiau mokinių.

Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja A. Zemska,
bibliotekos darbuotojos.

 

Print Friendly, PDF & Email

Mažųjų skaitytojų įšventinimas į knygų pasaulį…

Spalio 28d. gimnazijos bibliotekoje įvyko nuostabi šventė “Skaitovų įšventinimas“, kurioje dalyvavo 2a, 2b, 2c ir 2d klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis. Dalyviai dainavo, skaitė eiles bei iškilmingai prisiekė mylėti ir saugoti knygas.

Bibliotekos vedėja K. Kuzmickaja įšventino mokinius į skaitytojus, įteikė diplomus ir mažas atminimo dovanėles.

Print Friendly, PDF & Email

„Padovanok knygą bibliotekai!“ rezultatai

Tarptautinio mokyklų bibliotekų mėnesio proga mūsų gimnazijoje vyko akcija „Padovanok knygą bibliotekai!“, kurios tikslas papildyti knygų fondą įdomiomis ir vertingomis knygomis.

Mokiniai dovanojo naujų knygų įvairiomis temomis ir dedikavo jas gimnazijai. Tokiu būdu kiekviena knygą dovanojusi klasė paliko žymę apie save, o gimnazijos bibliotekos knygų lentynose atsirado net 23 naujos knygos.

Dėkojame visiems!

Print Friendly, PDF & Email