Bibliotekos parodos ir renginiai


Minint Tarptautinį Mokyklų Bibliotekų mėnesį

Mokyklos bibliotekos spalį mini Tarptautinį Mokyklų Bibliotekų mėnesį. Tad mūsų gimnazijos biblioteka ne išimtis. Šių metų šūkis – „Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę“. Bibliotekoje vyko jau tradicija tapę įvairūs renginiai, susitikimai, akcijos.

Ta proga bibliotekoje įvyko susitikimai su 2a, 2b, 2c ir 2d klasių mokiniais ir jų mokytojomis. Šių susitikimų tikslas – supažindinti mažuosius skaitytojus su biblioteka, jos fondais, naudojimosi taisyklėmis, o visų pirma – sužadinti susidomėjimą knyga ir jos skaitymu. Antrokams tai buvo pirmas apsilankymas tarp tiek daug spalvotų, įdomių bei gražių knygų! Kiekvienas išsirinko po knygą ir tapo bibliotekos skaitytoju. Džiaugdamosi naujais skaitytojais bibliotekos darbuotojos padovanojo knygų skirtukų.

Pradinės klasės dalyvavo piešimo konkurse „Saugokime savo planetą“. Gavome 36 piešinius, kuriuos galima pamatyti bibliotekoje.

Norime padėkoti klasėms ir jų vadovams, prisijungusiems prie akcijos „Padovanok bibliotekai knygą“. Džiaugiamės, kad akcija sulaukė ir asmeninio mokytojų ir mokinių susidomėjimo. Taigi šiemet bibliotekos lentynos pasipildė 25 knygomis:

2a – „5 minut z baśnią“ (A. Cesiul)
2b – Lassie, wróć / Eric Knight (Č. Liachovič)
2c – Brzechwa dzieciom / J. Brzechwa (E. Tomaševič)
2d – Внеклассное чтение (I. Kačanovska)
4a – Bajki Polskie / M. Berowska (K. Liachovič)
4b – W 80 dni dookoła świata/ J. Verne
Naszą panią napadli kosmici!/ P. Butchart (A. Germanovič)
4c – Kapelusz Pani Wrony / Danuta Parlak (D. Stepien)
4d – Барсучий нос: рассказы и сказки. / К. Г. Паустовский (T. Paramonova)
6a – Na przykład Małgośka / P. Beręsewicz (G. Verikienė)
5с, 6с – Ревизор / Н. Гоголь; Мифы древней Греции (M. Matijevskaja)
G2a – Dievų miškas / Balys Sruoga; Kaip mes išgarsėjome / Vilė Vėl (R. Komar)

• Mały Mis; Muminki, Franklin i inne – Albert Šostko, 3b
• WIERSZE na długie wieczory – Adam Rimkevičius, 4a
• Skersgatvio palangės / V. Palčinskaitė – Beata Blaževičiūtė, 4a
• Tomcio paluch – Gabriel Špakovski, 4a
• Bajki o księżniczkach – Livija Šostko, 7b
• Kiškio Ilgaausio nuotykiai; Varlius ir nepažįstamasis – Česlava Liachovič
• Idealus fotoalbumas nuo A iki Z – Regina Komar

Tikimės, kad naujos knygos sudomins ne vieną mūsų bibliotekos skaitytoją. Dėkojame visiems dalyvavusiems!

Bibliotekos darbuotojos Kristina Kuzmickaja, Marina Šostko

Print Friendly, PDF & Email

Knygos dovanų…

Šiemet akcijos metu „Padovanok knygą bibliotekai“ mokiniai ir mokytojai padovanojo 25 knygas.

Akcijos dalyviai:

2b, 3c, 5a, 5c, 6b, 7a, G1c, G2a ir G2b klasių mokiniai,
mokytojos G. Verikene, M. Matievskaja,
Lukas Meškunec 2b kl,
Nikita Žukovskij 5c kl,
Anastasija Lepiohina 5c kl,
Alisa Lepiohina 5c kl,
L. Šostko 6b kl.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už Jūsų paramą, dosnumą ir gerą širdį, norą knyga dalintis su kitais…

Print Friendly, PDF & Email

Mažųjų skaitytojų įšventinimas į knygų pasaulį…

Gimnazijos bibliotekoje įvyko nuostabi šventė “Skaitovų įšventinimas“, kurioje dalyvavo 2a, 2b, 2c klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis. Dalyviai dainavo, skaitė eiles bei iškilmingai prisiekė mylėti ir saugoti knygas.

Bibliotekos vedėja K. Kuzmickaja įšventino mokinius į skaitytojus, pridėdama stebuklingąją knygą su plunksna prie kiekvieno antroko peties.

Tikimės, kad biblioteka taps dvasinių vertybių lobiu.

Print Friendly, PDF & Email

Akcija „Skaitykime kartu“

Šiemet mūsų gimnazijos mokiniai jau antrą kartą dalyvavo bibliotekos darbuotojų organizuojamoje akcijoje „Skaitykime kartu“ ir tokiu būdu prisijungė prie populiariausios skaitymo skatinimo akcijos vykdomos visoje Lenkijoje.

Pagrindinis akcijos tikslas – kurti teigiamą požiūrį į knygą, kad knygų skaitymas būtų siejamas su malonumu, laisvalaikiu ir pramoga. Akcija norima paskatinti tuos mokinius, kurie dar neatrado skaitymo džiaugsmo ir vis dar knygą traktuoja kaip nemalonią pareigą, užsiėmimą. Neverskime jų, bet motyvuokime! Žinoma, tai nėra pagrindinis skaitymo skatinimo elementas, bet tai yra kaip papildoma ir linksma „pramoga“, kuri tikrai niekam nepakenks.

Birželio 7 dieną, mūsų gimnazijos mokiniai kartu su savo mokytojais sugužėjo į stadioną, kad kartu vienu metu paskaityti mėgstamas knygas. Pasitinkant karštas vasaros dienas, beskaitantys mokiniai sukūrė saulės atspindį ant stadiono žolės.

Džiaugiamės, kad šioje akcijoje dalyvavo daugiau nei du šimtai mokinių! Norime nuoširdžiai padėkoti visiems dalyvavusiems, linkime gražios ir šiltos vasaros su knyga!

Bibliotekos darbuotojos

Print Friendly, PDF & Email

Kartu su pasaka…

Jei norite, kad Jūsų vaikas užaugtų
protingas, sumanus, gudrus, kūrybingas …
sekite jam pasakas.
Albert Einstein

Balandžio 2 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vaikų knygos diena. Ta proga mūsų gimnazijos bibliotekoje vyko garsinių skaitymų valandėlės. Bibliotekoje svečiavosi 1a klasės (mokytoja L. Vabalis), 1b klasės (mokytoja A. Maculevič) ir 1/3c klasės (mokytoja J. Lekavičienė) mokiniai.

Šiemet Lietuva tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėja. Visiems pasaulio vaikams kreipimosi laišką tema „Knygos padeda neskubėti…“ ir plakatą sukūrė vaikų knygų autorius, dailininkas Kęstutis Kasparavičius. Jo knygų yra ir mūsų bibliotekoje!

Bibliotekos vedėja Kristina Kuzmickaja papasakojo apie H. K. Anderseno gyvenimą ir kūrybą. Garsino skaitymo skaitovais buvo vyresniųjų klasių mokiniai – 6b kl. mok. A. Girdzevič ir E. Rynkevič (mokytoja A. Sudenis), G1 kl. mok. A. Pietrovski ir J. Komarovska (mokytoja I. Komar) ir 8c kl. mokinys A. Monachov (mokytoja L. Veretenikova). Nuoširdžiai dėkojame mokytojoms už puikų mokinių paruošimą.

Mažiausieji skaitytojai įdėmiai išklausė skaitomų pasakų, kartu su bibliotekininkėmis aptarė pasakų prasmę ir moralę. Vaikai susipažino su bibliotekoje turimomis vaikiškomis ir labai spalvingomis knygelėmis.
Tikimės, kad tokie susitikimai bus naudingi būsimiems skaitytojams, žadins norą skaitymui ir meilę knygai!

Norime pasidžiaugti, kad biblioteka jau turi naujų mažų skaitytojų!

Bibliotekos darbuotojos
K. Kuzmickaja, M. Šostko

Print Friendly, PDF & Email