„Judėjimo savaitės“ renginys – „Diena be automobilio“ bėgimo varžybos Nemenčinėje

Rugsėjo 22 d. Nemenčinės miesto seniūnija kartu su Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla ir Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija organizavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto paskelbto projekto „Judėjimo savaitė“ renginį – bėgimo varžybas, skirtas „Pasaulinei dienai be automobilio“. Šios bėgimo varžybos tapo populiarios ne tik Nemenčinės moksleivių tarpe, bet ir tarp Širvintų ir Vilniaus rajonų moksleivių.  Nemenčinės miesto seniūnas Mečislav Borusevič pasveikino visus susirinkusius – sportininkus, jų tėvelius, mokytojus ir žiūrovus. Seniūnas atkreipė dėmesį į šių varžybų esmę – „Diena be automobilio“ – nuo vaikystės pratinti vaikus kuo daugiau judėti. Mečislav Borusevič palinkėjo ne tik bekompromisės kovos dėl medalių, bet ir įveikti distanciją savo malonumui bei sveikatos labui. Apie tai, kad kova dėl medalių buvo iki pat finišo, rodo pasiekti  rezultatai – vos sekundės skyrė nugalėtojus ir prizininkus daugelyje bėgimų.

Geras oras pritraukė daugiau nei 200 sportininkų, kurie varžėsi 400, 600, 1000 ir 1500 metrų distancijose. Džiugina faktas, kad varžybose aktyviai  dalyvavo pradinių klasių mokiniai, kurių starte buvo apie 90 vaikų. Patys jauniausi 2005 m. ir jaunesni bėgikai varžėsi 400 m distancijoje, o nugalėtojais tapo Patricija Truchanovič iš Nemenčinės. Antroji finišavo Silvija Kavarckaitė iš Bezdonių, o trečioje vietoje liko Karina Borkovska iš Nemenčinės. Tarp berniukų nugalėtojais tapo nemenčiniečiai: David Račinski, Edgaras Noreika ir Deividas Vrublevskis. Mergaičių, gimusių 2003-2004 m., grupėje 600 metrų greičiausiai įveikė Evelina Voitkevič iš Barkūnų, palikdama  Kamilę Jakubauskaitę iš Bezdonių ir Moniką Pesliak iš Nemenčinės.. Tarp berniukų šioje grupėje nugalėtoju tapo Daniel Bartusevič iš Paberžės. Antras finišo liniją kirto Daniel Gurski, o trečias – Edmund Rynkevič iš Nemenčinės. Mergaitės ir berniukai, gimę 2000-2002 m., varžėsi 1000 metrų distancijoje. Tarp mergaičių nugalėtoja tapo Agnieška Komiago iš Nemenčinės, aplenkusi Augustę Januškevičiūtę iš Paberžės ir Juliją Jačun iš Eitminiškių. Berniukų tarpe nugalėjo Gžegož Semaško iš Eitminiškių Antrasis finišavo Romuald Aleksandrov iš Nemenčinės, o trečias – Ernestas Lelis iš Barskūnų. Gimusios 1999-1997 metais merginos varžėsi 1000 metrų distancijoje. Greičiausiai 1 km atkarpą nubėgto Justina Leščevskaja iš Paberžės, palikusi Honoratą Voitkevič ir Gražiną Podlipską iš Nemenčinės. Vaikinai šioje amžiaus grupėje rungėsi 1500 metrų distancijoje. Arnold Lepiochin iš Nemenčinės finišavo pirmas. Antrą vietą užėmė Miroslav Žilevič iš Nemenčinės, o trečioje vietoje liko Robert Bartusevič iš Paberžės.

Nemenčinės miesto seniūnas Mečislav Borusevič visiems varžybų dalyviams įteikė proginius medalius. Varžybų prizininkai buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis, kuriuos įteikė Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos direktorius Tadeuš Grigorovič ir miesto seniūnas Mečislav Borusevič.