Karšti Italijos pyragaičiai šiaurioje Nemenčinėje

FVF

Rugsėjo 21-28d. mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai (Comenius ,,FVF: Friendship via Flavour“ dalyviai), pabėgę nuo rytinio šaltuko, mėgavosi Sicilijos saule, kur susitiko su projekto draugais iš Čekijos, Turkijos, Vokietijos ir Italijos. Norėdami pasidalinti savo įspūdžiais, spalio 9d. surengė ,,Itališką popietę“ pakvietę mokinius bei mokytojus. Projekto dalyviai mus vaišino neįtikėtinais itališkais pyragaičiais su mascarpone sūriu, kuriuos mokiniai pagamino pagal originalų itališką receptą, pyragaičiai tiesiog tirpo burnoje, ragavome arbatą bei itališkus skanumynus.

Klausėmės mokinių pasakojimų apie tą tolimą kraštą. Projekto dalyviai aplankė Caltanissetta, Palermo,Mazzarino, Cefalu taip pat ir Agrigento, matė pritrenkiančio grožio uolieną „Scala deTurchi“ . Papasakojo apie projektinius užsiėmimus, parodė dovanotas šefų kepurėles. Gyrėsi, jog sužinojo tikros itališkos picos paslaptį. Kelis kartus dalyviai lankėsi prabangiuose restoranuose, kur juos vaišino aukščiausios kategorijos kulinarai.

Kas labiausiai patiko? O gi mokykla, nes patys mokiniai augina alyvuoges, vynuoges, persikus, turi savo techniką.

Kiekvienos kelionės metu išmokstame kažką naujo. Sicilijos kraštovaizdis gali pakerėti kiekvieną, mūsų dalyviai ne išimtis, Kaip ten bebūtų gera, bet jie grįžo į gimtąją Lietuvėlę, truputį pasiilgę pietietiško ir audringo temperamento žmonių.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl komisija nėra atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

G3 klasės mokinė Eva Borkovska

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.