Kelionė į Antaliją

FVF

Gegužės 3-10 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais aplankė gražų miestą Turkijoje – Antaliją, kuris yra įsikūręs pietvakarių Turkijoje, Viduržemio jūroje ir esąs 2046 km nuo Nemenčinės.
Pristatymo tema buvo tradicinės lietuvių vestuvės, kurios buvo linksmai parodytos. Ant mūsų stalo buvo tradicinis lietuviškas kepinys „Šakotis“, skirtingos dešros, meduoliai ir gira, mokiniai pasipuošė rūtų vainikėliais, o ant liemens puikavosi lietuvių liaudies šokių diržai. Po pristatymo dalyvavome labai įdomioje pamokoje, kur mokėmės ebru (piešimo dažais ant vandens), kiekvienas pasigamino tikrą meno kūrinį atminimui.

Moksleiviai ir mokytojai turėjo galimybę paragauti tradicinių turkų virtuvės patiekalų. Tai buvo Baklava (saldus pyragaitis), įvairios daržovės kartu su ryžiais ir kepta vištiena, turkų tradicinės duonos – gozleme, žuvies, keptos ant ugnies, arbatos tradiciniuose puodeliuose – Bardak ir daugelio kitų skanių bei nekasdieniškų patiekalų.

Mūsų draugai aplankė Aspendos teatrą, The Lara Beach paplūdimį, Minicity muziejų su mažais Turkijos miestų paminklais, uostus ir juose esančius laivus. Jie dalyvavo kelionėje laivu, kurios metu plaukiojo po neregėto grožio vietas. Lankėsi Alanijos pilyje, Skėčių gatvėje, Duden kriokliuose. Viešnagės savaitę buvo surengtas jubiliejinis tradicinių turkų šokių kolektyvo „HDNDance“ koncertas.
Po kelionės liko nuostabiausi bei įspūdingiausi prisiminimai, džiaugiamės, kad turėjome galimybę aplankyti naują šalį, susipažinti su įvairių šalių kultūra ir susidraugauti su naujais žmonėmis.

Elžbieta Vysocka, G4

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.