Kelionė į saulėtąją Portugaliją

Rugsėjo 16–21 dienomis Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos G3-G4 klasių mokiniai kartu su lydinčiais mokytojais vyko į Portugaliją vykdyti Erasmus + projekto „Incubator for Future European Entrepreneurs” / „Inkubatorius būsimiems Europos verslininkams“ veiklą. Jaukus Sao Bras de Alportel miestelis paliko mums daug teigiamų įspūdžių.

Šio miestelio Jose Belchior Viegas mokykloje moksleivių komandoms iš Lenkijos, Graikijos, Rumunijos, Lietuvos ir Portugalijos buvo parengta įvairiapusė veikla bei seminaras „Kaip išplėsti savo klientų tinklą“. Visi aktyviai dirbome tarptautinėse grupėse, sužinojome apie žingsnius, padėsiančius sukurti verslo įmones bei pasirinktos paslaugos vartotojų profilius. Be to, turėjome galimybę artimiau susipažinti su savo bendraamžiais iš užsienio ir susidraugauti su jais.

Nukeliavome į vietinę kamštinių medžių apdirbimo įmonę, kuri buvo nepaprastai įdomi. Ekskursijos po fabriką metu sužinojome apie kamštinio medžio žievės (kurią portugalai vadina Portugalijos auksu) apdirbimą ir jos gaminių tokių kaip skėčiai, piniginės ir net batai gaminimo eigą. Vietos gyventojai mielai įsitraukia į tokį darbą ir jį gerbia, nes jis sukuria darbo vietas ir pereina iš kartos į kartą. Be to, mes aplankėme vietinį sardinių fabriką, kuriame gidas išsamiai supažindino mus su žuvies konservų ruošimo eiga. Kostiumų muziejus taip pat paliko daug įspūdžių. Mokiniai, studentai, suaugusieji nuo senų senovės aukojo kostiumus šiam muziejui. Keli mūsų mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti vieną kitą kostiumą. Vietiniai gyventojai aukoja kostiumų muziejui tiek savo lėšas tiek savo laiką– tai puikus savanorystės pavyzdys.

Puikiai praleidome laiką prie Atlanto vandenyno – nors kalendorinė vasara ir pasibaigė, tačiau vanduo dar nebuvo atšalęs, o lauke vyravo 30 laipsnių temperatūra ir kepino saulė. Vieną dieną kartu su projekto atstovais dalyvavome Farolio salos paplūdimio tvarkyme. Bendraudami su portugalais nemažai sužinojome apie šios šalies kultūrą ir tradicijas, paragavome tradicinių portugalų patiekalų ir skanėstų.

Taip pat turėjome galimybę aplankyti nuostabaus grožio vietas. Atradome paslėptas turistinio senovinio miestelio – Taviros – gatveles, vaikščiojome po miestelio užkampius, grožėjomės turtinga architektūra ir kraštovaizdžiu. Mums labiausiai patiko kelionė į Portimao miestą, kur plika akimi matėme nepaprastai nuostabius kraštovaizdžio vaizdus: vandenyno mėlis liejosi su geltona ir ruda pakrantės uolų spalva. Tokius vaizdus iki šiol matėme tik kompiuterio ekranuose bei atvirutėse. Buvome tiesiog sužavėti!

Nepaisant trumpos viešnagės, kelionė buvo kupina įspūdžių. Mes grįžome į Lietuvą su naujomis verslo idėjomis. Sukauptas žinias pritaikysime praktikoje, jas perduosime savo draugams. Šiltas oras, gera nuotaika, nauji draugai paliko nepamirštamą pėdsaką mūsų atmintyje. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę sužinoti apie slaptą Portugalijos kultūros pasaulį.

G4 klasės mokinys Ernestas Gulbickis

Veikla yra finansuojama programos Erasmus+

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.