Kovo mėnuo „Be patyčių 2019“

Viskas mūsų rankose, todėl jų negalima nuleisti.

2019 metų kovo mėn. emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Kaip jau tapo tradicija mūsų gimnazija kiekvienais metais jungiasi prie šitos akcijos, skatindama mokinius, mokytojus ir gimnazijos darbuotojus ne tik vieną mėnesį bet ištisus metus būti draugiškiems.

Gimnazijoje vyko daug veiklų, kuriose buvo skatinami draugiški santykiai tarp vaikų. Svarbu neakcentuoti patyčias, bet atvirkščiai, mokyti vaikus būti draugiškiems, mokyti išklausyti, suprasti ir atsiprašyti.

Savaitę pradėjome akcija „PASPAUSK DRAUGUI RANKĄ“. 6a klasės mokiniai su technologijų mokytoja V. Voronecka ir gimnazijos specialistais visiems gimnazijos bendruomenės nariams paspaudė ranką su gerais palinkėjimais ir prikabino emblemą, kaip draugystės simbolį. Mokinės Vanesa Tripucka ir Dominika Stankevič perskaitė trumpą radijo pranešimą apie patyčias ir dar kartą kvietė visus kurti draugiškus ir pagarbius tarpusavio santykius.

Socialinė pedagogė V. Jackevičienė su 1-4 klasės mokiniais kalbėjo apie draugystės svarbą, kokiu būdu galima išvengti patyčių, kokius jausmus patiria vaikas patyčių metu, kaip svarbu mokėti pripažinti savo netinkamą elgesį ar kalbas, kurios žemina kitus žmones. Visi pradinių klasių mokiniai padarė „Atsiprašymo atvirukus“, kuriuos įteiks tam žmogui, kurio norėtų atsiprašyti. Gimnazijos II korpuse galima pamatyti stendą, kuriame puikuojasi virš 200 ATSIPRAŠYMO ATVIRUKŲ. Buvo žiūrimi ir aptariami filmukai „Rodzina Treflików“ , „Portret przyjaciela, Kubusiowe przygody“, „Kim jest prawdziwy przyjaciel“. Mokiniai dalinosi savo įžvalgomis, atsiprašinėjo vieni kitų, žadėjo daugiau taip nesielgti.

Kūno kultūros mokytojai J. Alicki ir R. Bovsevič su 7- 8 klasės mokiniais kartu su Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniais organizavo draugiškas krepšinio rungtynes, kuriose laimėjo DRAUGYSTĖ. Rungtynių metu buvo skatinami pagarbūs bei draugiški tarpusavio santykiai.

Gimnazijos psichologė H. Ikomienė kartu su šokių mokytoja T. Božerodzka 2 klasių mokiniams pravedė integruotas pamokas „Emocijų pažinimas per žaidimus“, kurių metu mokiniai turėjo galimybę žaidimo forma tyrinėti savo emocijas, o tuo pačiu pagerinti tarpusavio santykius.

Gimnazijos penktokai ir 6c kl. mokinai per gimtosios kalbos pamokas kūrė iliustruotus laiškus, eilėraščius, pasakojimus draugystės tema. Gimnazijos III korpuse yra surengta jų darbų paroda, o dailės mokytoja M.Matijevskaja su septintų klasių moksleiviais piešė ir surengė parodą „Aš ir mano draugas“.

„Patyčios“, „patyčios internete“, ‚kaip reaguoti į patyčias“, „kur ieškoti pagalbos patyčių atveju“ – tai dalis klausimų apie kuriuos psichologė H. Ikomienė kalbėjo su 8 kl. mokiniais. Įdomi diskusija vyko su dešimtokais, kurie išsakė savo įžvalgas apie dabartinį jaunimą.

„Jei neturi draugo, pats juo tapk. Jei praradai viltį, suteik jos kitiems“ – Australų sėkmės mokytojas Nick Vujicic.

Kovo 29 dieną mūsų gimnazijoje vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka – projektas tema „Tolerancija prieš patyčias“, skirta Savaitės be patyčių programos renginių ciklui. Buvo siekiama įgyvendinti pagrindinį tikslą: skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius ir kurti saugią mokyklą, kurioje nebūtų patyčių ir smurto.
Projektinėje veikloje dalyvavo dviejų mokyklų mokiniai: mūsų gimnazijos 7a klasės ir Eitminiškių pagrindinės mokyklos mokiniai. Dalyviai aiškinosi, kas yra tolerancija, kaip atpažinti patyčias, koks elgesys yra geras ir skatintinas, o kokio negalima toleruoti. Mokiniai buvo pasiskirstę komandomis, turėjo atlikti užduotis. Buvo skatinami draugiški tarpusavio santykiai, bendradarbiavimas, tolerancija, supratingumas, turtinamas lietuvių kalbos žodynas. Susirinkusiesiems užduotis atlikti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Inga Čeponienė (Eitminiškės) ir Asta Druskienė Klingienė.

Projekto dalyviai pritarė anglų rašytojo Oskaro Vaildo minčiai: „Iš tikrųjų gyvenime nėra mažų ar didelių dalykų. Visa yra vienodai reikšminga, visa lygiai didu“. Manome, kad tokia netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka – projektas ne tik padėjo skatinti draugiškus mokinių tarpusavio santykius ir kurti saugią mokyklą, bet ir patvirtino pagrindinius tolerancijos principus.

Norime padėkoti tiems, kas prisidėjo prie organizuojamos akcijos ir norime palinkėti: BŪKIME LABIAU PAGARBIAIS, TOLERANTIŠKAIS, UŽJAUČIANČIAIS, GEBANČIAIS IŠKLAUSYTI IR IŠGIRSTI KITĄ, MYLINČIAIS, TIESIOG BŪTI GERESNIAIS.

Lietuvių kalbos ir literatūros vyresn. mokytoja Asta Druskinė Klingienė
Gimnazijos psichologė Halina Ikomienė
Socialinė pedagogė Vitalija Jackevičienė

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.