Kulinarijos projektas „FVF“ mūsų gimnazijoje

FVF

Ar šalies tradicijos ir maistas gali apibūdinti tos šalies žmones? Ar gaminant maistą kartu gali užsimegzti draugystė tarp skirtingų šalių atstovų? Ar tokia draugystė padeda atrasti kitų šalių kulinarijos lobynus? Tai galės patikrinti Vilniaus r. Nemenčinės K.Parčevskio gimnazijos mokiniai bei mokytojai, dalyvaudami naujo daugiašalio mokyklų partnerysčių Comenius projekto „FVF: Friendship Via Flavour – Flavour Via Friendship“ (lt. „Draugystė per skonį – skonis per draugystė“) veikloje.

Mokiniai surinks ir pristatys projekto partneriams Lietuvių liaudies patiekalus, tradicines šventes, sužinos apie kulinarines įvairių šalių tradicijas bei papročius. Viešėdami projekto partnerių šalyse kartu su bendraamžiais iš Vokietijos, Čekijos, Italijos bei Turkijos darbuosis virtuvėje gamindami įvairių šalių valgius. Sukaupta medžiaga pasidalinsime su mokyklos bendruomene, kurios nariai bus kviečiami paragauti kitų šalių patiekalų.

Taip pat projekto dalyviai turės galimybę pasimokyti vokiečių, čekų, italų bei turkų kalbos, lankydamiesi šiose šalyse, o užsienio partnerių viešnagės Lietuvoje metu svečius pamokysime lietuviškų dainų bei mandagumo frazių lietuviškai.

Projekto dalyviai viliasi patobulinti anglų kalbos, kuri yra projekto bendravimo kalba, įgūdžius. Mokiniai nori susirasti draugų užsienyje, sužinoti apie užsienio bendraamžių gyvenimą, o projekte dalyvaujantys mokytojai tikisi užsienio mokyklose pasisemti gerosios patirties.

Šiuo metu „FVF“ komanda kraunasi lagaminus kelionei į Vokietiją, kur lapkričio 11 -15 dienomis Langen miestelyje vyks pirmasis projekto partnerių susitikimas. Mūsų mokiniai sukūrė filmuką apie savo miestelį bei mokyklą, taip pat pristatys mūsų šalies švietimo sistemą, tradicinius Lietuvos patiekalus, pamokys lietuvių liaudies žaidimų bei dainų.

Tikimės, kad jau pirmosios kelionės metu galėsime patikrinti, ar kulinarija padeda susidraugauti įvairių šalių žmonėms.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija neatsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Inesa Rusecka anglų kalbos mokytoja ir projekto koordinatorė

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.