Laisvės gynėjų diena

Šeštadienį Lietuvoje jau 27-ą kartą buvo minima Laisvės gynėjų diena. Tai diena, skirta prisiminti ir pagerbti 1991 metų sausio 13 dieną žuvusius už Lietuvos laisvę.

Ta proga mūsų gimnazijos mokiniai vyko ir dalyvavo netradicinėje integruotoje lietuvių kalbos ir istorijos pamokoje Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose, susitiko su akto Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatare Nijole Oželyte Vaitiekūniene, Europos Parlamento nariu Petru Auštrevičiumi, vieninteliu likusiu gyvu Medininkų tragedijos liudininku Lietuvos muitinės pareigūnu Tomu Šernu. Mokiniai susipažino ir domėjosi Laisvės premijos laureatės Nijolės Sadūnaitės asmenybe, aplankė jos gyvenimo, veiklos ir kovos už Lietuvos nepriklausomybę akimirkų stendą bei stebėjo iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą Seimo rūmuose.

Vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų įvyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Laisvės gynėjų dienos 27-osioms metinėms paminėti. Ceremoniją stebėjo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Jie įdėmiai klausė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio žodžių, kad „žemę, ant kurios dabar stovime, vos prieš dvidešimt septynerius metus raižė tankų vikšrai ir automatų vamzdžius palikę šoviniai, mynė priešiškai nusiteikusių kareivių batai. Šiandien stovime ant šios aikštės grindinio susikaupę, tačiau ramūs širdyse. Ši ramybė yra laisvės gynėjų iškovota pergalė“. „Už juos mes šiandien keliame Lietuvos valstybės vėliavą – už laisvės gynėjus. Už tuos, kurie gyveno Lietuva, kurie savo meile ir laisvės troškimu dalijosi su kitais ir juos įkvėpė, kurių drąsa buvo pavyzdžiu. Už tuos, kurie dėl Lietuvos paaukojo savo gyvenimus.”

Kupini įspūdžių mokiniai grįžo į gimnaziją.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Asta Druskienė Klingienė

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.