Mažoji anglų kalbos olimpiada „Draugui apie Lietuvą“

Š.m. balandžio 11 d. Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijoje vykusioje mažojoje anglų kalbos olimpiadoje “Draugui apie Lietuvą” susirinko anglų kalbos mokytojai ir 6-7 klasių mokiniai iš devynių Nemenčinės centro mokyklų. Renginio pradžioje K. Parčevskio gimnazijos 6-7 klasių mokiniai pristatė vykdomo Nordplus Junior projekto “SeaL” veiklą: pasakojo apie netradicines pamokas jūros tematika, apie projekto partnerių -lietuvių, norvegų ir latvių – projektinius susitikimus Lietuvoje  bei Norvegijoje. Dalyvius ypač pralinksmino nuotaikingas projekto filmukas.

Olimpiados dalyviai vaizdžiai ir su didele meile pasakojo apie gimtąją šalį. Tik šį kartą angliškai. K. Parčevskio gimnazijos mokiniai buvo tikri Lietuvos miestų gidai ir pristatė Vilniaus, Kauno bei Trakų gražiausias lankytinas vietas. Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinės mokyklos mokiniai surengė nuostabią ekskursiją po visą Lietuvą. Lietuvos įžymybes gyrė Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos mokinės. Paberžės šv. St. Kostkos vidurinės mokyklos atstovai sumaniai pristatė pagrindinius geografinius faktus apie mūsų šalį. O štai Buivydžių paaugliai atvyko su “užsieniete žurnaliste” ir atsakė į jos klausimus apie Lietuvos istoriją. Eitminiškių pagrindinės mokyklos mokinės labai kūrybingai pristatė savo apylinkes, padainavo dainą country stiliumi. Visus sužavėjo linksmų kulinarų iš Sužionių vidurinės mokyklos pasirodymas. Bezdonių “Saulėtekio” mokyklos mokiniai vilkėdami lietuviškais tautiniais rūbais deklamavo angliškai   “Jūratę ir Kastytį”, o šios mokyklos šeštokė Monika visus užbūrė savo kanklių melodija. Didelį įspūdį susirinkusiems padarė Gedimino gimnazijos mokinių suvaidinta legenda apie Gedimino sapną.

Dalyviai aktyviai atsakinėjo į viktorinos apie Lietuvą klausimus, rinkdami balus. Žiūrėdami filmo “Neregėta Lietuva” ištraukas dar kartą įsitikinome, kad Lietuva yra stebuklingo grožio šalis. Savo žinias apie Lietuvą dalyvavusių mokyklų komandos taip pat atskleidė angliškai rašydami meninį laišką apie Lietuvą draugui iš užsienio. Laiškai išėjo labai spalvingi ir turiningi. Jie atspindi, kaip mokiniai myli savo kraštą ir juo didžiuojasi.

Kiekvienos komandos pasirodymas buvo turiningas ir nepakartojamas, todėl visos komandos gavo diplomus bei maišelius su nedidelėmis dovanėlėmis bei saldainiais.  Pasak olimpiados dalyvių, atmosfera buvo draugiška ir jauki.  Be to, tai buvo puiki proga pabendrauti tiek mokiniams, tiek mokytojams.

Inesa Rusecka
Anglų kalbos mokytoja

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.