Žiemojantys vandens paukščiai

Sausio 15 dieną 6 – G1 klasių mokiniai su mokytojomis Sabina ir Regina skaičiavo prie Nemenčios ir Neries upių žiemojančius vandens paukščius. Kai kurie iš jų nėra vandens paukščiai, tačiau renkasi krūmingas, žolėtas vietas šalia vandens telkinių. Mokiniai pastebėjo, kad Neries pakrantės netvarkingos, nusėtos žmonių veiklos atliekomis, dažniausiai šiukšlių maišais, todėl labai prašo, kad visi žiemą lesindami paukščius nepaliktų pakuočių, surinktų šiukšles ir mestų į šiukšlių konteinerius.

Gamta mumis tiki!

Print Friendly, PDF & Email

Pasibaigė I-oji projekto „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” dalis

Gruodžio mėnesį skaitymo būrelio dalyviai apibendrino projekto „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” I dalį „Mažosios ir didelės kelionės“. Jų skaitomi tekstai buvo apie visų laikų geriausio žmogaus draugo – šuns nuotykius, aprašytus Romano Pisarskio knygoje „Apie šunį, kuris važinėjo traukiniu“ („O psie, który jeździł koleją“). Pakviesti 5b klasės mokiniai skaitė tekstus savo jaunesniems draugams. Prie jaunųjų skaitytojų prisijungė gimnazijos bibliotekininkė Kristina Kuzmicka, atnešusi keletą įdomių ir spalvingų knygų, kuriomis mokiniai labai susidomėjo.

Bendra skaitymo veikla, koordinuojama pradinių klasių mokytojos metodininkės Danutos Stepien, suartina ir teikia didelį malonumą, skatindama mokinius skaityti kartu ir savarankiškai.

Print Friendly, PDF & Email

Laisvės gynėjų diena

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

2022 m. sausio 13-ąją mūsų gimnazijos bendruomenė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“- 8.00 val. ryto languose nušvito žvakučių liepsna, simbolizuojanti gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos!

Print Friendly, PDF & Email

Keitimasis kalėdiniais atvirukais

Gruodžio mėnesio pabaigoje 5a ir 5b klasių mokiniai vykdė projektą „Christmas Cards Exchange and Christmas Culture“, kurį koordinavo gimnazijos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Sabina Gvozdovič. Tai programos eTwinning dalis. Projekto idėja – keistis kalbų patirtimi, susirasti naujų draugų ir populiarinti tradicinį linkėjimų formavimo būdą sveikinant savo gamybos kalėdiniais atvirukais.

Penktokai gamino kalėdinius atvirukus ir rašė tekstus apie Kalėdų tradicijas Lietuvoje bei anglų kalba sveikino bendraamžius, gyvenančius 10 Europos šalių. Mokiniai džiaugėsi, nes ir patys gavo laiškų ir kalėdinių atvirukų iš kitų šalių. Sužinojo daug įdomių faktų apie Kalėdų tradicijas Europoje.

Daugumai tai buvo nauja patirtis – rašyti ir gauti laišką su sveikinimu Kalėdų proga.

Print Friendly, PDF & Email

Stebuklingos šventės belaukiant

Gruodžio 23 dieną 3c klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Eva Tomaševič laukdami švenčių dalijosi prieškalėdinėmis nuotaikomis. Mokiniai inscenizavo, deklamavo, dainavo, šoko. Jaukioje aplinkoje išsakė linkėjimus Kalėdų ir Naujųjų metų proga, apsikeitė dovanomis. Mokiniai patys gamino kalėdinius atvirukus, kuriuos įteikė namiškiams, taip jiems dovanodami po mažą stebuklą.

Print Friendly, PDF & Email