Paliesk lietuvių kalbą rankomis

Spalio 15 dieną mūsų gimnazijos 7b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje parodoje „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, kuri vyko Lietuvių kalbos institute.

Per pamokas susipažinę su indoeuropiečių prokalbe ir slavų bei baltų šakų kalbomis, mokiniai domėjosi įvairių žodžių kilme, sužinojo, kad naujus žodžius kūrė net mokslininkai, kalbininkai. Nustebo išgirdę, kad tik dvi abėcėlės raidės yra tikrai lietuviškos, o kitos pasiskolintos iš kitų kalbų. Savo jėgas išbandė spėliodami daugiareikšmius žodžius, žodžių darybos ypatumus, taip pat ieškodami savo vardų reikšmių. Įdomiausios užduotys buvo susijusios su lietuvių kalbos tarmių žodžiais, todėl įrašų ir dainų iš įvairių Lietuvos regionų klausėsi lyg svetimos kalbos tekstų. Drąsiausi išbandė mokomąją kompiuterinio žaidimo „Kieti riešutėliai“ versiją, kiti miklino rankas mokydamiesi gestų kalbos. Svarbiausia, kad viską buvo galima paliesti, pačiupinėti, net po smėliu surasti.

Dalindamiesi įspūdžiais prisipažino, kad įspūdingiausias eksponatas – tai Didysis lietuvių kalbos žodynas, kurį sudaro net 20 tomų, o rengiamas jis buvo net 100 metų. Mokiniai sutiko, kad šios edukacinės parodos metu įgytos žinios buvo labai naudingos.

Mokytoja J. Voinickienė

Print Friendly, PDF & Email

Meninio skaitymo konkursas „Kresy 2019“

Spalio 14d. mūsų gimnazijoje įvyko tradicinis meninio skaitymo konkursas „Kresy 2019“, kuriame dalyvavo 21 mokinys. Dalyviai skaitė žinomų lenkų autorių pasirinktas kūrinių ištraukas. Komisijos buvo atrinkti geriausiai pasirodę:

Karolina Ignatavičiūtė – 5a
Vladyslovas Vasiljevas – 4b
Eva Ludkevič – 5b
Živilė Sokolovskytė – 8b
Aleksandra Jačionytė – 8a
Aurelija Kirkaitė – 7b
Davidas Rynkevič – G2B
Romualdas Aleksandrovas – G4
Julija Smolska – G3

Dėkojame dalyvavusiems ir linkime sėkmės!!!

Print Friendly, PDF & Email

Tarptautinė daugybos lentelės diena

Spalio 4 dieną vyko 9-oji Tarptautinė daugybos lentelės diena, kurioje dalyvavo 5862 mokyklos – iš Lietuvos tik dvi , tarp jų ir mūsų gimnazija. Šią dieną jaunesnių klasių mokiniai tikrino ar vyresnių klasių mokiniai žino daugybos lentelę. Renginyje dalyvavo 234 mokiniai, kurie gavo daugybos lentelės žinovo sertifikatus.

Matematikos mokytoja M. Vrublevska kartu su 6a, G1b, G2a ir G4 kl. mokiniais surengė parodą „Figury przestrzenne”.

Nuoširdžiai norime padėkoti visiems dalyvavusiems, o ypač vertinimo komisijos nariams.

Print Friendly, PDF & Email

Mokytojų diena

Spalio 4d. Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijoje buvo minima Mokytojų diena. Dainomis, šokiais ir eilėraščiais 3a, 3b, 3c, 3d klasių mokiniai pasveikino gimnazijos esamus ir atvykusius į šią šventę buvusius mokytojus, sveikinimo žodį tarė mokinių savivaldos lyderė G4 mokinė Elžbieta Feklistova.

G2a, G2b klasės mokiniai (klasių vadovės Miroslava Vrublevska bei Inesa Rusecka) pristatė TV laidą „Sveikinimų koncertas“ – mokytojus sveikino iš improvizuoto televizijos ekrano bei linksmino epizodais iš mokyklos gyvenimo.
Po šio nuotaikingo koncerto mokytojai išvyko į pažintinę išvyką į Dubingių žirgyną, kur turėjo puikią galimybę pasigrožėti vaizdinga gamta, pasivaikščioti po mini zoosodą, atgauti ramybę padėjo japoniškas sodas.

anglų k. mokytoja ekspertė
Inesa Rusecka

Print Friendly, PDF & Email

Pradinukų susitikimas su policijos pareigūnais

Spalio 7d. į susitikimą su gimnazijos pirmokėliais atvyko Vilniaus rajono policijos komisariato atstovai – S. Voicechovski ir A. Rakauskienė, kurie aiškino mažiesiems, kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip ir kur ją pereiti, ką daryti, jei arti nėra pėsčiųjų perėjos. Policininkai akcentavo atšvaitų svarbą tamsoje, paaiškino, kaip teisingai juos prisisegti ir nešioti.

Print Friendly, PDF & Email