Edukacinė pamoka

Lapkričio 29 d. 1b, d, 2a, b, c, 3a, c, d ir 4c klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Aš muilas, o ne tortas“, kur sužinojo muilo atsiradimo ir gamybos istoriją. Vėliau pasinėrė į stebuklingą aliejų aromatą ir išmoko pasigaminti pasirinktos formos, spalvos, įvairių kvapų muilą. Kiekvienas muilo batonėlis, kurį pagamino pradinių klasių mokiniai, savo forma ir kvapu priminė skanų, kvapnų pyragą!

Print Friendly, PDF & Email

Išvyka į Vilniaus zoologijos sodą

Nepamirštamą pasaulio pažinimo pamoką 3a ir 3b klasių mokiniai turėjo Vilniaus zoologijos sode. Vaikščiodami takeliais trečiokai iš arti stebėjo įvairius gyvūnus bei paukščius, sužinojo nemažai įdomių faktų apie jų gyvenimo būdą, mėgstamą maistą, supančią aplinką. Grįždami namo mokiniai buvo puikios nuotaikos, noriai dalijosi įspūdžiais.

Print Friendly, PDF & Email

Konkursas „Žmogus ir aplinka“

Lapkričio 13 dieną 3 klasės mokiniai dalyvavo rajono konkurse „Žmogus ir aplinka“, kuris vyko Rudaminos Ruščico gimnazijoje. Mūsų gimnazijai atstovavo A. Augustinovič , kuris laimėjo II vietą, A. Kugelevičiūtė ir E. Lebedeva tapo konkurso laureatėmis.

Sveikiname!

Print Friendly, PDF & Email

Pirmokų krikštynos

Lapkričio 27d. mūsų gimnazijoje vyko linksma, tradicija jau tapusi šventė – „Pirmokų krikštynos“. Renginį, į kurį sugužėjo nemažai garbių svečių, organizavo ir vedė pirmos klasės mokytoja Irena Kačanovska. Mažųjų gimnazijos mokinukų pasirodymas buvo įspūdingas – vaikai dainavo, šoko, skaitė eiles. Pirmokėlius pasveikino ir mūsų ketvirtokėliai (mokytoja Jolita Lekavičienė), o gimnazijos direktorius kiekvienam pirmokui įteikė mokinio pasą ir palinkėjo sėkmės, gerų mokslo metų bei įgyti kuo daugiau žinių…

Buvo smagi šventė pirmokėliams, jų tėveliams ir svečiams.

Print Friendly, PDF & Email

Tarptautinė Tolerancijos diena mūsų gimnazijoje

Lapkričio 16 – oji – Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – ŠVYTURYS. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Minint tarptautinę Tolerancijos dieną lapkričio 15d. mūsų gimnazijoje vyko daug įvairių renginių, užsiėmimų, konkursų. Jaunesnių klasių mokiniai klasės valandėlių metu kalbėjo apie žmonių lygybę, pakantumą, aptarinėjo švyturio simbolį, aiškinosi tolerancijos žodžio prasmę ir savo mintis užrašinėjo ant lapelių, kurie vėliau virto švyturio spinduliais.

Vyresnių klasių mokiniai aptarinėjo istorinius įvykius, analizavo tolerancijos/netolerancijos temą : kaip nuo žodžių gali būti pereinama prie darbų. Žiūrėjo ugdomuosius filmus, dalinosi savo nuomone. Filmas „Ethnic Kitchen: Documentary about Immigrant Women in Lithuania“ apie emigrantus Lietuvoje, kuris leido pažvelgti į jau žinomus dalykus kitu kampu, pabandyti suprasti kitus žmones, jų siekius, jausmus; klausėsi B. Pruso novelės „Katarynka“ garso įrašo, kurioje pavaizduota kaip žmogus, kuris netoleruoja muzikos, keičiasi ir teikia pagalbą sergančiam vaikui; kalbėta tema ,,Žmogaus vertybės, tolerancija – aktualus mums klausimas“.

Mokiniai piešė, klijavo, darė švyturius, jais puošė klasių duris. Dainavo daineles, kalbėjo apie gebėjimą išlaikyti pagarbą kitam nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Taigi, visą dieną mokiniai atliko įvairius kūrybinius darbus, dalyvavo įdomiose veiklose, kuriose didžiausią dėmesį atkreipė į pakantumo būtinumą žmogaus gyvenime.

Ačiū visiems, kurie prisidėjo skleidžiant tolerancijos idėjas kasdieniniame mūsų gyvenime.

Socialinė pedagogė
Vitalija Jackevičienė

Print Friendly, PDF & Email