Paskaita apie savanorystę

Spalio 14 dieną Karjeros savaitės metu gimnazijos Mokinių tarybos iniciatyva skaityti paskaitą apie savanorystę buvo pakviesta savanorystės projektų bei Jaunimo savanoriškos tarnybos atstovė Laura Fiodorova. Tikslas – daugiau sužinoti apie savanorystės galimybes Lietuvoje. Paskaita sudomino mokinius. 8 – G1 klasių mokiniams buvo naudinga išgirsti apie savanorystės aktualijas mūsų šalyje. Jaunuoliai labai susidomėjo savanorystės programų pasirinkimo galimybėmis. Buvo kalbama apie ilgalaikę ir trumpalaikę savanorystę, studijas bei savanorystės galimybes.

Susitikimą organizavo Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos Mokinių tarybos valdyba.
Dėkojame Laurai Fiodorovai už naudingą ir smagią paskaitą apie savanorystę.

Rafal Pšednij

Print Friendly, PDF & Email

Edukacinė programa „Kaip veikia Lietuvos valstybė?“

Rugsėjo 30-tą ir spalio 15-tą dienomis mūsų gimnazijos G2 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip veikia Lietuvos valstybė?“. Mokiniai virtuliai susitiko su politologu, rinkimų ir partinės sistemos tyrėju M. Baltrukevičiumi.

Susitikimo metu mokiniai susipažino su Seimo, Prezidento ir Vyriausybės funkcijomis, sužinojo, kaip šios institucijos formuojamos. Programos autorius pristatė pagrindinius teisinės sistemos bruožus, papasakojo apie įstatymų leidybos procesus, supažindino su pagrindiniais šalies biudžeto pajamų šaltiniais, išlaidų kryptimis.

Virtualus susitikimas buvo labai prasmingas ir įdomus.

Istorijos mokytoja Alina Kirilova
Psichologė Halina Ikomienė

Print Friendly, PDF & Email

Pasibaigė iniciatyva „Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory!” („Arbata senjorams rudens vakarais“)

Dėkojame gimnazijos bendruomenės nariams, prisijungusiems prie iniciatyvos „Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory!” („Arbata senjorams rudens vakarais“), kurios tikslas buvo rinkti įvairių rūšių arbatas ir įteikti senjorams, gyvenantiems VŠĮ „Senevita“ ir VŠĮ „Gėlos globos namai“, siekiant artėjančius rudens vakarus jiems padaryti malonesnius.

Šią gražią iniciatyvą organizavo gimnazijos mokytojai : Teresa Božerockaja, Marina Matijevskaja, Ryšard Sudenis ir Vanda Voronecka. Arbatas įteikė G2a klasės mokiniai Kamilė Stakauskaitė ir Tomas Petkevičius, lydimi technologijų mokytojo R. Sudenio.

Džiugiai pranešame, kad buvo paaukota virš 60 arbatos dėžučių bei įvairių saldumynų.

Senjorai iš visos širdies dėkoja už gimnazijos bendruomenės: mokinių, jų tėvų ir mokytojų, gerumą.

Print Friendly, PDF & Email

Mano karjera

Spalio 13 dieną mūsų gimnazijos G1 – G2 klasių mokiniai lankėsi Profesinio mokymo centre „Žirmūnai“. Mokymo centro vadovė jiems papasakojo apie galimybes mokytis šiame mokymo centre, supažindino su galimų įgyti profesijų įvairove. Mokiniai sužinojo, kad šiais metais pirmą kartą yra renkama grupė mokytis po 9 klasių ir įgyti barmeno, padavėjo, virėjo ar konditerio specialybes. Po 12 klasių yra labai platus specialybių pasirinkimas, aprėpiantis turizmą ir viešbučius, maitinimą, verslą ir technologijas, sveikatą ir socialines paslaugas, grožį. Profesinio mokymo centre yra vykdomi tarptautiniai projektai. Tai puiki galimybė jaunimui pažinti pasaulį ir profesijų ypatumus.

Mokiniams informacinė išvyka patiko ir praplėtė akiratį renkantis specialybę.

Technologijų mokytoja Vanda Voronecka

Print Friendly, PDF & Email

Paroda

Spalio 2 dieną Maišiagalos Tradicinių amatų centre vyko konferencija „Gailestingumo keliu“ („Na drodze miłosierdzia”), kurios metu buvo minimos kunigo prelato Juzefo Obrembskio 10 – osios mirties metinės bei surengta tikybos mokytojos Ritos Gvazdaitytės koordinuojama paroda. Parodoje eksponuojami ir mūsų gimnazijos mokinių darbai.

Print Friendly, PDF & Email