Nuo Nemenčinės iki Šiaulių

7a ir 7b klasių mokiniams ir jų auklėtojoms Reginai Komar ir Irenai Dzvinel kilo mintis pabaigti šiuos mokslo metus netradiciškai – visiems kartu pakeliauti po Lietuvą. Birželio 11 dienos ankstų rytą autobusu vykome iš Nemenčinės Kėdainių link. Pakeliui Kaune pasitikome gidę ponią Nijolę, kuri lydėjo mus per visą kelionę. Ji mums atskleidė aplankytų vietų istoriją.

Kėdainiai – nesuskaičiuojamų stebuklų miestas, geografinis Lietuvos centras. Pasivaikščiojimas vingiuotomis senamiesčio gatvelėmis paliko mums įspūdį tarsi lankytumėmės XVII amžiaus mieste. Buvome prie Jonušo Radvilo iždo skrynios, nusifotografavome. Po to nuvažiavome į Krekenavą, Pašilių stumbryną, turėjome unikalią galimybę stebėti šių gyvūnų gyvenimą iš arti. Čia gyvenanti kaimenė turi dviejų savaičių stumbriuką, kuriam pažadėjome padėti išrinkti vardą. Atsisveikinę su stumbrynu, nuvažiavome į Baisogalą. Ten apžiūrėjome puošnius Komarų dvaro rūmus ir pasivaikščiojome po dvaro parką su nepaprastu vandens šuliniu ir laikrodžiu. Toliau nuvažiavome į Šeduvą ir sustojome prie ,,Velnio malūno“, pasivaikščiojome po gražiai sutvarkytą aplinką. Sakoma, kad kadaise malūno savininkas Alekna pasisamdęs patį nelaibąjį: „Visur ramu, tyku, vėjo nėra, o Aleknos malūno sparnai sukasi. Žmonės kalbėdavo, kad velnias šokinėja nuo vieno sparno ant kito ir taip suka“. Iš Šeduvos pasukome į Šiaulius. Čia mes aplankėme saldainių fabriką „Rūta“, šokolado dirbtuvėje trumpam tapome šokolado gamybos meistrais, savarankiškai pasigaminome šokolado skanėstų ir parvežėme lauktuvių į namus. Taip pat Šiauliuose mes aplankėme Šiaulių universitetą, susipažinome su didžiausia 120 cm aukščio ir 90 cm pločio knyga, kuri sveria 113 kilogramų ir kurioje įrašyta Šiaulių istorija. Apsilankėme 2014 metais sukurtame Centų kambaryje, kuriame yra suklijuota daugiau kaip 30 tūkstančių litų. Paskui pasukome iki centrinės savivaldybės aikštės, kur yra Saulės fontanas, kur pamatėme Auksinį berniuką. Išvažiavę iš Šiaulių pro didingą katedrą, apsilankėme Lietuvos šventoje vietoje – Kryžių kalne. Tai į Gineso rekordų knygą įtrauktas objektas, kuris tokioje mažoje teritorijoje talpina dešimtį tūkstančių kryžių.

Už tokią puikią kelionę visi mes esame dėkingi biologijos mokytojai Reginai Komar, kuri atvėrė mums iki šiol nežinomas puikias Lietuvos vietas, o rudenį, sugrįžę į mokyklą, pateiksime kelionės įspūdžių refleksijas.

Irena Dzvinel

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.