Parčevskių dvare

dscf1096 dscf1099 dscf1121 dscf1127

 

Šių metų spalio 19 dieną mūsų pradinukai, ketvirtokai, aplankė Parčevskių dvarą Raudondvaryje. Šiame dvare 1801 metais gimė gimnazijos globėjas Konstanty Parčevski.

Nors ir apleistas, tačiau auksiniuose atspalviuose paskendęs dvaras mokinius labai sužavėjo. Jie fotografavosi, bėgiojo po dvaro parką, lietėsi prie senų klevų ir liepų. Grožėjosi tvenkiniais. Rado buvusio fontano vietą. Pastebėjo netoliese esantį gandralizdį. Sausų lapų geltonas kilimas kažką kuždėjo šlamėdamas po kojomis…

Čia prabėgo Konstanto Parčevskio, jo brolių ir sesers vaikystė bei jaunystė. Seni medžiai- praeitų amžių liudininkai. Paklausykim jų, gal išgirsime kažką svarbaus.

„Be praeities nėra ateities“ – jau kelerius metus gimnazijoje vykdomas projektas domina vaikus. Jie nori žinoti savo krašto ir jo įžymių žmonių istoriją.

Apžiūrėję dvarą iš visų pusių, išklausę mokytojų pasakojimų apie Parčevskio giminę, atsakę į klausimus, vaikai užvalgė. 4a klasės auklėtoja Kristina Liachovič šią gražią progą atvežė maišą raudonšonių obuolių ir visus pavaišino. Iš projekto vadovės Jelena Garliauskienė už teisingus atsakymus mokiniai gavo po saldainį.

Dviejų pamokų laikas žaibiškai ir įdomiai prabėgo. Mokiniai pažadėjo nupiešti aplankytą dvarą ir jiems pavyko.

Jelena Garliauskienė

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.