Portugalija, Erasmus+ projektas „Birds without Borders” / „Paukščiai be sienų“

Antras Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos koordinuojamo projekto Erasmus+ „Birds without Borders” /„Paukščiai be sienų“ dalyvių susitikimas vyko vasario 3 – 9 dienomis Rio Tinto – Porto priemiestyje. Penki gimnazijos mokiniai bei trys mokytojai kartu su kitų keturių šalių – Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos bei Portugalijos atstovais dalyvavo šiame projekto susitikime, kurio tema buvo „Saugomi paukščiai. Raudonoji knyga“. Vyko debatai, diskusijos, stebėjimai – ir visa tai paukščių tema.

Be kita ko, aplankėme ir „Sea Life“ akvariumą, kurio apšvietimas ir virš galvos praplaukiantys rykliai ir spalvingos žuvelės paliko didžiulį įspūdį. Akvariume taip pat galima stebėti aštuonkojus, medūzas, vėžlius ir kitus jūros gyventojus.

Po bendros iškylos aplankėme „World of Discoveries“ nuotykių parką – muziejų, kuris kviečia lankytojus į kelionę laiku per „Portugališką Odisėją“ plaukiant laivu per portugalais „užkariautas žemes“. Lankėmės ir prie Douro upės esančiame taip vadinamame „paukščių viešbutyje“ – paukščių rezervate, į kurį suvažiuoja ornitologai iš viso pasaulio. Šiame rezervate galima sutikti daugumą Portugalijoje gyvenančių paukščių rūšių kirai, žuvėdros, baltuosius ir pilkuosius garnius, bėgikus, mėlynosios šarkos. Daugelį jų dalyviai užfiksavo savo fotoaparatais. Išvykų metu mūsų mokiniai kartu su bendraamžiais iš kitų šalių atliko užduotis, turėjo daug praktinių užsiėmimų su ornitologais.

Aplankėme ir paukščių reabilitacijos centrą – visi jame gyvenantys paukščiai , o tarp jų ir mums gerai žinomi baltieji gandrai, gervės, antys, gulbės gyvena laisvėje, išskyrus plėšriuosius, kurie yra laikomi erdviuose voljeruose. Kaip paukščiai patenka į šį centrą? Tai medžiotojų ir brakonierių „nuopelnas“. Pasitaiko atvejų, kai tėvai perka paukščiukus savo vaikams, o vėliau juos išmeta.

Tuo tarpu zoologijos parke „Lourus“ atliekama daug tyrimų su paukščiais. Joje turėjome galimybę susitikti ir su kalbančia papūga, kuri mus pasitiko portugališku „olia“ (labas), dainavo ir šoko pagal muziką.

Porto yra vadinamas šešių tiltų miestu. Tam, kad geriau susipažinti su miestu mokiniai, atstovaujantys įvairias šalis dalyvavo orientacinėse varžybose. Taip pat Portugalijos mokyklos mokiniai parašė bei visų dalyvaujančių šalių „aktoriai“ suvaidino pasirodymą apie paukščių gyvenimą – „Nuotykiai miške“, kuriame palietė miškų kirtimo, paukščių kontrabandos problemas.

Mokiniai ne tik turėjo galimybę bendrauti angliškai bei ir praplėtė biologijos žinias, patobulino savo kompiuterinius įgūdžius. Nuotraukos ir vaizdo įrašai ilgai primins apie išgyventus su užsienio draugais nuotykius ir bendrystę. Esame dėkingi jaunimui ir organizatoriams iš Portugalijos, ir visiems, kurie prisidėjo prie projekto įgyvendinimo.

Džiaugiamės, kad projektas yra naudingas ir įdomus jauniems žmonėms. Iki susitikimo Slovėnijoje!

Biologijos mokytoja metodininkė Regina Komar

Erasmus+ projekto „Bird without Borders” koordinatorė yra Inesa Rusecka

Veikla yra finansuojama programos Erasmus+

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.