Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena

Nuo 2001 m. rugsėjo 26-oji tapo Europos kalbų diena. Europa turi tikrą kalbų lobyną – 23 oficialiąsias kalbas ir per 60 vietos gyventojų bendruomenių, kalbančių regioninėmis ar mažumų kalbomis, o kur dar savo kalbomis kalbantys atvykėliai iš kitų kraštų ir žemynų! Būtent į šią kalbų gausą ir norėjo atkreipti dėmesį Europos Sąjunga ir Europos Taryba, kai ėmėsi iniciatyvos ir rugsėjo 26d. paskelbė Europos kalbų diena, kurios paskirtis – informuoti visuomenę apie daugiakalbystę Europoje, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę ir skatinti visus mokytis kalbų mokyklose, universitetuose ir vėliau, juos baigus.

Europos kalbų dienos renginiai organizuojami ir mūsų gimnazijoje. Dalykų mokytojai vedė pamokas, kurių metu mokiniai sužinojo daug įdomios ir naudingos informacijos, žaidė įvairius žaidimus ir kt. Pasidžiaugti kalbų įvairove buvo skirta linksmoji pertraukėlė, kurios metu moksleiviai galėjo parodyti dainavimo gabumus. Anglų kalbos mokytoja Sabina Gvozdovič kartu su 4a ir 4b kl. mokiniais dalyvavo tarptautiniame projekte eTwinning „Let’s sing together!”, 2-5 kl. mokiniai piešė ant asfalto gimnazijos kieme.

Anglų kalbos pamokos metu 8a bei 7c klasių mokiniai palygino įvairių Europos šalių patarles, ypač Erasmus+ „Birds without Borders“ bei „Incubator for Future European Entrepreneurs“ projekto partnerių kalbomis, t.y. lietuvių, rumunų, slovėnų, lenkų,portugalų, graikų bei turkų kalbomis. Buvo smagu sužinoti, kad per smarkią liūtį portugalai sako, jog lyja „beveik vyrais“, rumunai nepataria parduoti agurkų ūkininkams, o turkai bei graikai apie nereikalingą pagalbą sako, kad „net aušra vėluoja, jei gieda per daug gaidžių“. Populiariausia patarlė – „Obuolys nuo obels netoli rieda“.

Renginių metu moksleiviai ne tik pasisėmė naujų žinių, bet ir dar labiau užsidegė noru tobulinti savo gimtosios ir užsienio kalbų mokėjimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.