Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena

Nuo 2001 m. rugsėjo 26-oji tapo Europos kalbų diena. Europa turi tikrą kalbų lobyną – 23 oficialiąsias kalbas ir per 60 vietos gyventojų bendruomenių, kalbančių regioninėmis ar mažumų kalbomis, o kur dar savo kalbomis kalbantys atvykėliai iš kitų kraštų ir žemynų! Būtent į šią kalbų gausą ir norėjo atkreipti dėmesį Europos Sąjunga ir Europos Taryba, kai ėmėsi iniciatyvos ir rugsėjo 26d. paskelbė Europos kalbų diena, kurios paskirtis – informuoti visuomenę apie daugiakalbystę Europoje, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę ir skatinti visus mokytis kalbų mokyklose, universitetuose ir vėliau, juos baigus.

Europos kalbų dienos renginiai organizuojami ir mūsų gimnazijoje. Dalykų mokytojai vedė pamokas, kurių metu mokiniai sužinojo daug įdomios ir naudingos informacijos. Anglų kalbos mokytoja Sabina Gvozdovič kartu su 4b kl. mokiniais dalyvavo tarptautiniame projekte eTwinning „Let’s sing together!”, kurio metu dalyviai turėjo sudainuoti lenkų liaudies dainą „Ponia Janė“ įvairiomis kalbomis. Mokinius stebėję projekto dalyviai iš kitų Europos šalių buvo nustebinti ir sužavėti ketvirtokų pasirodymu. Anglų kalbos mokytoja Irena Dzvinel 3-4 klasių mokiniams surengė konkursą „Spelling Bee”, kuriame geriausiai pasirodė 4b kl. mok. Robertas Stanskis, II-ą vietą užėmė Alisa Lepiochina (4d kl.), o III-ią Danak Špakov (4c kl.)

Lietuvių kalbos mokytojos A. Balčiūnaitė-Markova bei A. Druskienė-Klingienė kartu su g1a,b klasių mokiniais dalyvavo edukaciniame užsiėmime Vilniuje Valdovų rūmuose, kurio metu gimnazistai patyrė naujų įspūdžių, susipažino su istoriniais eksponatais bei pagilino jau turimas žinias. 3a,b kl. ( mokyt. A. Balčiūnaitė-Markova) vyko pamoka „Lietuvių kalbos įdomybės“, kurios metu mokiniai užrašė ir nuspalvino išsiskiriančias lietuvių kalbos raides. Ketvirtokai (mokyt. J. Krylovičienė) susipažino su pasaulio kalbų įvairove, tautomis ir jų kultūra bei mokėsi sveikintis skirtingomis kalbomis. g2a,b,c kl. mokiniai (mokyt.J. Krylovičienė) rašė testą, kur turėjo puikią galimybę pasitikrinti savo žinias apie įvairias kalbas bei gebėjimus rašyti.

Rusų kalbos mokytojos – S. Kačanovska, D. Banevič, L. Veretenikova bei Ž. Gasperovič visą savaitę organizavo įvairius renginius, konkursus, pristatė prezentacijas apie Europos kalbų įvairovę.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.