„Ruonis“ Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijoje

SEALNORDPLUS-JUNIOR

Džiaugiamės galėdami toliau plėtoti mūsų gimnazijos ryšius su užsienio švietimo institucijomis, mat laimėjome Nord Plus Junior projektą „Sea in our Life“ (liet. „Jūra mūsų gyvenime“), o sutrumpintai – „SeaL“ (liet. „Ruonis“ ). Šis mielas jūros gyvūnas taps projekto logotipu. Mūsų projekto partneriai yra mokyklos iš Norvegijos ir Latvijos., koordinuojanti institucija – Nemenčinės K. Parčevskio gimnazija.

Vykdant šį projektą , kurio trukmė yra dveji metai, mūsų gimnazijos mokiniai kartu su bendraamžiais iš projekto šalių atras daug įdomybių, susijusiu su jūros tematika per daugybę mokomųjų dalykų, tarp kurių yra biologija, matematika, fizika, geografija, menai, literatūra ir kiti dalykai. Mokiniai rinks įvairiausią medžiagą apie jūrą, kurią patys pristatys mokykloje. Savo darbo rezultatais jie apsikeis su užsienio parneriais internetinių video konferencijų metu, taip pat partnerių apsilankymo mūsų gimnazijoje metu – jau šių metų spalio mėnesį, bei patys nuvyks į Norvegijos bei Latvijos mokyklas.

Vykdydami projektą palyginsime biologinius bei geografinius mūsų šalims priklausančių jūros pakrančių ypatumus, jūros pramonės išsivystymą ir ne tik tai. Galėsime pamatyti projekto šalių švietimo sistemų skirtumus bei apsikeisti gerąja patirtimi su projekto partneriais.

Projektas skatins bendruomenės domėjimąsi Baltijos šalių bei Skandinavų kalbomis, taip pat akcentuos ankstyvą užsienio kalbų, ypač projekto partnerių kalbų, mokymąsi. Projekto dalyviai mokysis norvegų bei latvių kalbų bendraudami su užsienio bendraamžiais bei kartu sudarys jūros leksikos žodynėlį. Projektas numato linksmas bei pamokančias kalbines užduotis pradinukams .

Esame įsitikinę, kad projektas „SeaL: Sea in our Life“ paįvairins mokyklos gyvenimą, padės mums užmegzti naujų ryšių užsienyje, pažinti kitas kultūras. Taip pat projektas suteiks galimybę tobulinti anglų kalbą bei mokytis kitų kalbų.

Kviečiame mokinius, mokytojus bei bendruomenės narius aktyviai dalyvauti mūsų Nord Plus Junior projekte „SeaL: Sea in our Life“.

Nordplus Junior projekto „SeaL: Sea in our Life“ dalyvių sukurtas filmukas apie svečių iš Latvijos ir Norvegijos viešnagę Lietuvoje – Nemenčinės K.Parčevskio gimnazijoje :)))

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.