Šiaurės šalių literatūros savaitė

„Uždekite žvakes ir skaitykite drauge
su visa Šiaure“

Lapkričio 17 dieną 6b klasės mokiniai dalyvavo gimnazijos bibliotekoje vykusioje netradicinėje literatūros pamokoje, skirtoje paminėti Šiaurės šalių literatūros savaitę. Tai jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Pagrindinė projekto idėja išliko iki šių dienų – tamsiausiu laiku metuose susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Šiemet Šiaurės literatūros savaitės tema – Svajonės ir ilgesys. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Literatūra visada puikiausiai perkelia mus į svajonių pasaulį.

Mūsų gimnazija šiame projekte dalyvavo pirmą kartą. Mokiniai susipažino su Šiaurės šalių literatūros kūrėjais ir kūrinių personažais. Šiais metais vaikams buvo parinkta ištrauka iš suomių autorės Karin Erlandsson knygos Perlų ieškotoja, kurią mokiniai garsiai skaitė, ieškojo šiaurės šalių literatūrai būdingų bruožų ir kartu su pagrindine knygos heroje pasinėrė į svajonių ir ilgesio kupiną kelionę.

Po skaitymų mokiniai vaišinosis šiaurietiškais skanėstais. Bibliotekos darbuotojos padėkojo mokiniams už dalyvavimą ir išreiškė lūkestį, kad ši akcija taps tradicine ir joje dalyvaus vis daugiau mokinių.

Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja A. Zemska,
bibliotekos darbuotojos.

 

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.