Svečiuose pas ugniagesius

Saulėtąją gegužės 9-ąją dieną vykome į ekskursiją į Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 7-ąją komandą. Mus pasitiko draugiškas gaisrinės darbuotojas, kuris pasakojo apie savo darbą, jo ypatybes bei pažymėjo, kad jo profesija nėra lengva. Ugniagesys – gelbėtojas ne tik privalo palaikyti gerą fizinę formą, būti ištvermingas, bet ir turi nepasimesti ekstremalioje situacijoje, apgalvoti savo veiksmus.

Ugniagesiai – gelbėtojai ne tik gesina gaisrus, bet ir gelbsti žmonių gyvybes kitose situacijose: įvykus eismo įvykiui išvaduoja nukentėjusiuosius iš sulamdytų automobilių; gelbsti žmones, įlūžusius užšalusiuose vandens telkiniuose bei kitais atvejais, kai žmogus negali pasiekti kranto.

Kiekviena ugniagesio – gelbėtojo darbo diena prasideda nuo įrangos patikrinimo, kurią mums aprodė. Labai įdomu buvo pasimatuoti neperšlampančią gelbėtojo aprangą, kuri buvo itin sunki. Vienas gelbėtojas pademonstravo deguonies kaukes ir baliono panaudojimą gaisro metu. Vėliau mums buvo aprodyti gelbėtojų automobiliai ir jose esanti įranga. Pasirodo, gaisrai yra gesinami ne tik vandeniu, bet ir putomis, tai priklauso nuo to, kas dega. Be to, apžiūrėjome ir apčiupinėjome gelbėjimo įrangą naudojamą eismo įvykių metu. Galiausiai mums buvo leista įlipti į kelis darbinius automobilius ir apžiūrėti juos iš vidaus.

Susipažinę su ugniagesio – gelbėtojo specialybe, apžiūrėję visą įrangą ir transportą, nuėjome apžiūrėti darbo patalpas. Pasirodo, kad be niūrių kabinetų yra virtuvė, vonia, poilsio kambarys ir sporto inventorius- visai kaip namie!

Visas kolektyvas buvo linksmai ir draugiškai nusiteikęs, todėl pažintinė pamoka nebuvo nuobodi. Ypatingai patiko tas, kad viską galėjome pamatyti iš arti ir pačiupinėti. Pasisėmę gerų įspūdžių ir labai patenkinti ekskursija su gera nuotaika grįžome į gimnaziją.

Tomas Petkevičius, Albert Gasperovič

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.