Verslumas ir savanorystė projekte Erasmus+

Gruodžio 2 d. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje vyko ketvirtasis Erasmus+ projekto „Incubator for Future European Entrepreneurs“/ „Inkubatorius Būsimiems Europos Verslininkams“ susitikimas. Mūsų gimnaziją aplankė mokinių ir mokytojų grupės iš Portugalijos, Rumunijos, Lenkijos ir Graikijos, kuriuos pasitiko gimnazijos choras. Mokiniai pristatė pranešimus apie Lietuvą, gimnaziją ir Nemenčinės miestelį, Svečiai, susižavėję mūsų krašto grožiu, norėjo kuo geriau pažinti. Kiekviena šalis pristatė savo „namų darbus“: pokalbį su verslininku ir vaizdo įrašą apie savanorystę Portugalijos Faro saloje. Dalyviai sukūrė mūsų miestelio viziją „Nemenčinė 2030“. Šios veiklos tikslas – apžvelgti apleistus pastatus, teritorijas, pagalvoti, į ką juos galima būtų paversti po dešimties metų, norint pritraukti daugiau turistų ir gyventojų, o savo projektus pristatė Nemenčinės seniūnui Artūrui Komarovskiui. Po įtemptos dienos prasidėjo diskoteka, kurios metu projekto dalyviai paragavo tradicinių dalyvaujančių valstybių patiekalų.

Gruodžio 3 d. projekto svečiai ir mūsų mokiniai dalyvavo pažintinėje išvykoje po Druskininkus ir Trakus. Pirmiausiai nuvykome į Druskininkuose esančią šakočių kepyklą-muziejų „Romnesa“, kurioje gilinomės į šakočių istoriją, gaminome skanėstą. Didžiausią įspūdį paliko didžiausias pasaulyje šakotis – jo aukštis siekia net 3,7 metro! Su užsienio svečiais aplankėme pasakiško grožio Trakų pilį ir joje esantį muziejų, iš kurio kiekvienas išėjo nešinąs savarankiškai iškalta moneta su Trakų pilies atvaizdu. Išalkę ir kupini nepamirštamų įspūdžių, ragavome kibinų. Projekto „IFEE“ mokiniai turėjo atlikti tam tikras verslumo užduotis, pavyzdžiui, pasiūlyti naujų idėjų, kaip padidinti turistų srautą Trakuose bei Druskininkuose bei padidinti aplankytų įmonių pelną, padėti joms sėkmingai plėstis.

Gruodžio 4 d. nuvykome į Vilniaus rajono savivaldybę, kur sužinojome apie rajono biudžeto sudarymą, mums buvo pristatyti jau įvykdyti ir dar vykdomi projektai. Su dideliu entuziazmu klausėmės UAB „Atlas“ mikroautobusų įmonės atstovės pranešimo. Kiek vėliau svečiai iš užsienio kartu su projekto dalyviais iš Lietuvos vyko į orientacinį žaidimą, vykusį Užupio Respublikoje Vilniuje. Vaikščiodami po Vilniaus senamiestį, grožėjomės architektūra, aplankėme parduotuves ir uždavėme jų darbuotojams keletą klausimų apie jų įmonę bei pasiūlėme naujų idėjų tolimesnei jų verslo plėtotei.

Gruodžio 5 d. Mykolo Romerio universitete Dr. Martynas Mockus pristatė naujų technologijų vaidmenį švietimo srityje. Restorane „Etno dvaras“ užsienio svečiai paragavo tradicinių lietuviškų patiekalų. Pasistiprinę, aplankėme Vilniaus dailės ir dizaino muziejų. Po ekskursijos, kurios metu buvo pristatyta Aleksandro Vasiljevo mados kolekcija, mokinių laukė įdomi veikla: rankinių puošimas ir kvepalų gamyba. Turėdami laisvo laiko, kartu su svečiais grožėjomės kalėdine eglute Vilniaus katedros aikštėje. Vėlai vakare pakilome į Gedimino bokštą, kur mus užbūrė atsivėrusi nuostabi Vilniaus panorama.

Gruodžio 6 d. Erasmus+ veiklos dalyviai darbavosi nuo pat ryto: ruošė pristatymus apie projekto savaitę, kūrė kalėdines dovanas iš nenaudojamų indų. Vėliau kalėdinius papuošimus pardavinėjome Nemenčinės eglutės įžiebimo šventės metu, siekdami nors truputį prisidėti prie Vilniuje esančio Mykolo Sopočkos hospiso gerovės. Vakare įvyko iškilminga projektinės veiklos apibendrinimo ceremonija , kurios metu gimnazijos bendruomenei pristatėme nuveiktus darbus.

Manome, kad projekto savaitė buvo ne tik sėkminga ir prasminga mokiniams, bet ir naudinga visuomenei, nes mūsų savanoriai paskatino miestelio gyventojus ištiesti pagalbos ranką hospiso ligoniams.

Ernestas Gulbickis G4

Projekto Erasmus+ koordinatorė yra Inesa Rusecka

Veikla yra finansuojama programos Erasmus+

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.