Verslumo ir savanorystės „Inkubatorius“ Graikijoje

Liepos 1-5 dienomis projekto Erasmus+ „Incubator for Future European Entrepreneurs“ /“Inkubatorius būsimiems Europos verslininkams“ dalyviai iš Rumunijos, Portugalijos, Lenkijos, Graikijos ir Lietuvos susirinko į baigiamąjį projekto susitikimą Graikijos saloje Lemnos, kur apibendrino 3 –jų metų projekto veiklą. Lietuvos – Vilniaus r. Nemenčinės K.Parčevskio gimnazijos – grupė pasidžiaugė nuveiktais darbais – surengtomis akcijomis pavyko paremti nukentėjusią nuo gaisro šeimą, Lietuvos vaikų onkologijos asociaciją „Paguodą“ (organizuotos dvi akcijos) , šeimą, auginančią sunkia liga sergantį vaiką, Vilniaus hospisą.

Myrinos miesto mokykloje, besiremiant vaizdo įrašais su vietiniais verslininkais, kiekvienos šalies komanda pristatė „auksines“ verslo taisykles. Tarp svarbiausių sėkmingo verslo sudedamųjų dalių buvo paminėtas geros komandos subūrimas, užsispyrimas siekiant svajonės, nuolatinis mokymasis. Panaudojus SSGG (stiprybės, silpnybės, galimybės, grėsmės) analizę, komandos sukūrė ir pristatė savo „planą B“ , kaip galima būtų reorganizuoti apleistą viešbučių kompleksą „Kaveiria“ pūpsantį Lemnos saloje. Mūsų mokiniai nusprendė, jog šioje vietoje galima būtų įrengti prekybos ir pramogų kompleksą, kuriame be parduotuvių ir restoranų įsikurtų sporto salės, sniego arena, kontaktinis zoologijos sodas, SPA bei viešbutis, kas išspręstų nedarbo problemą tarp vietos gyventojų ir migrantų.

Visi projekto Erasmus+ „IFEE“ dalyviai turėjo puikią galimybę susipažinti su Portianou kaimelio verslininkais. Lankydamiesi „Poriazi“ kepykloje jaunuoliai sužinojo apie šeimos verslo ypatumus, apie gaminių marketingą, nuolatinę kokybės stebėseną bei veiklos tobulinimą. Vyno gamykloje “Myrmigos Family winery” sužinojo kaip gaminamas vynas, kaip vietos verslininkai vysto savo gamybą, kaip plečia savo klientų ratą. Didelio dalyvių susidomėjimo sulaukė pastarosios gamyklos savininko pasakojimas apie kitą savo vykdomą verslą – kepyklas Keiptaune Pietų Afrikos Respublikoje.

Būsimieji verslininkai neišsigando iššūkių ir esant ekstremaliai kaitrai ryžtingai kopė į kalnus, kur grožėjosi senovinės Myrinos pilies unikalumu bei atsivėrusia miesto panorama, lankėsi Lemnos dykumoje “Ammothines“ , kuri įsikūrusi Gomati vietovėje. Kopimas į šias birias smėlio kopas tarsi simuliacija to, kas gali nutikti versle – užlipti į kalną reikia daug pastangų, o nusileidus nuo jo tu ir vėl gali pakilti, bet turi būti tam pasirengęs ir užsispyręs.

Savanorystė yra neatsiejama projekto dalis, todėl vieną projekto dieną mokiniai dalyvavo savanoriškoje veikloje – sutvarkė nuostabų laukinį paplūdimį, kuris yra pasislėpęs tarp įspūdingų uolų.

Norėdami suprasti vietos žmones, turime pažinti jų kultūrą bei tradicijas. Graikijos projekto dalyviai su pasididžiavimu rodė mums gražiausius gimtosios salos perlus – unikalią vėlyvojo Bizantijos stiliaus baziliką Repanidi (ang. Saint George Church) pastatytą 1860 metais, senovinę šventovę Panagia Kakaviotisa, kuri įrengta aukštai kalnuose tiesiog uoloje. Vietiniame muziejuje dalyviai apžiūrėjo archeologinius radinius bei sužinojo salos istoriją. Mus labai sužavėjo vienas pirmųjų amfiteatrų „Hphaisteia“, kur vis dar vyksta archeologiniai darbai ir randama vis daugiau įrodymų, kaip įmantriai laiką leido senovės graikai. O vietinis maistas tiesiog nuostabus – graikiškos salotos, „musaka“ (apkepas su baklažanu, faršu ir Bešamel padažu), suvlaki (mūsų šašlykų analogas) nepaliko abejingų. Ilgai prisiminsime užburiančią saulės lepinamos salos gamtą bei vietinių žmonių svetingumą, geranoriškumą, nuoširdumą bei optimizmą.

Tikimės, kad „Inkubatoriuje“ dalyvavę mokiniai taps atsakingais savo šalies piliečiais , o gal ir verslininkais, kursiančiais pridėtinę vertę visuomenei.

Inesa Rusecka, anglų k. mokytoja ekspertė
Jūratė Krylovičienė, lietuvių k. mokytoja metodininkė

Veikla yra finansuojama programos Erasmus+

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.