Kvėpavimo pratimai ir streso valdymas

Stresas – kasdienis daugelio šiuolaikinių žmonių palydovas. Atliktos socialinių tinklų vartotojų apklausos duomenimis net kas antras asmuo stresą patiria nuolat arba beveik nuolat.

Stresas sukelia neigiamą poveikį organizmui: greitina senėjimą, sukelia fizinį nuovargį, galvos, nugaros skausmus, taip pat blogina psichoemocinę būklę, miego kokybę, todėl menksta produktyvumas moksle, darbe ir gyvenime.

Nedidelis streso kiekis organizmui yra gerai, tačiau per didelis neigiamai veikia visą organizmą. Mes išsibalansuojame: blogai miegame, pakyla kraujo spaudimas, padažnėja pulsas, kvėpavimas, kai kuriems net sutrinka virškinimas. Ilgalaikis stresas sukelia daugelį rimtų negalavimų, tokių kaip nuolatinis nerimas ir depresija. Kaip teigė Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Vilniaus rajono mobiliosios komandos specialistė Rugilė Daugirdaitė, sąmoningai sulėtintas ir teisingas kvėpavimo būdas yra natūrali pagalba sau, kai apima baimė ar nerimas. Kaip teigė lektorė, kvėpavimo pratimais galima pagerinti miegą, normalizuoti spaudimą, sulėtinti pulsą, pagerinti nuotaiką, susikaupimą, sumažinti nerimą ir depresiją, sušvelninti stiprius išgyvenimus.

Užsiėmimų metu mokiniai susipažino su efektyviausiais streso įveikos būdais ir kvėpavimo pratimais. Sužinojo galimas streso atsiradimo priežastis, jo veikimo mechanizmus ir išmoko įvairių kvėpavimo metodų, technikų, kurie teisingai naudojami padės ateityje išmokti valdyti stresą.

Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Vilniaus rajono mobiliosios komandos specialistei Rugilei Daugirdaitei už suteiktas, primintas, pagilintas teorines žinias bei praktiką, kurios metu mokiniai buvo labai dėmesingi, kad išmoktų tinkamo kvėpavimo.

Vyresnioji socialinė pedagogė
Vitalija Jackevičienė

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.