Zuikis – Velykų puošmena

Kovo 28 dieną 1b klasės mokiniai su klasės vadove Česlava Liachovič vyko į Nemenčinės vaikų darželį, kur dalyvavo bendrame edukaciniame užsiėmime „Kiškis – Velykų puošmena“ su ,,Biedroneczki” grupės auklėtiniais. Užsiėmimo metu pradinio ugdymo mokytoja Česlava Liachovič ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Irina Stanska vaikams priminė Velykų tradicijas ir simbolius, žadino vaizduotę, įtraukė į bendrą veiklą. Pirmokai ir priešmokyklinukai labai noriai gamino velykinius kiškučius, kuriuos su džiaugsmu parsinešė namo, kad pradžiugintų namiškius.

Edukacinis užsiėmimas vyko jaukioje ir kūrybingoje apalinkoje, skatinant vaikų teigiamas emocijas, akcentuojant švenčių laukimą ir sukuriant velykinę nuotaiką. Tai buvo puiki galimybė bendradarbiauti tarp Nemenčinės miesto švietimo įstaigų. Tokie susitikimai sudaro galimybę bendradarbiauti, siekti užsibrėžtų tikslų, ugdyti jaunąją kartą.

Print Friendly, PDF & Email

II skaitymo projekto modulis „Būk geras gyvūnams“

Skaitymo būrelio dalyviai, vadovaujami projekto koordinatorės ir pradinių klasių mokytojos metodininkės Danutos Stepien, baigė skaitymo projekto „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” dalį atlikdami II modulio „Bądź dobry dla zwierząt” („Būk geras gyvūnams”) užduotis. Šį kartą mokiniai skaitė Marcino Palašo kūrinį „Sposób na Elfa”. Tai paveikslėlių knyga, skirta vyresnio amžiaus vaikams, kurioje autorius parodo pasaulį iš šuns ir jo šeimininkų perspektyvos. Visiems mokiniams šis projekto modulis labai patiko. Užsiėmimų metu mokiniai dirbo grupėse, sprendė galvosūkius Elfo nuotykių tema. Dirbdami grupėse atliko įdomų kūrybišką darbą ir pagamino kaladėles su kūrinio iliustracijomis. Mokiniai su džiaugsmu gamino plakatą, skatinantį gyvūnų globojimą.

Antrojo modulio įgyvendinimas buvo įdomi patirtis mokiniams, kuri sužadino smalsumą literatūrai, ugdė aktyvų skaitymą bei buvo puiki proga priminti apie žmogaus atsakomybę už keturkojus draugus.

Print Friendly, PDF & Email

„Karjera ir Studijos 2024“

Kovo 28 dienq G3 ir G4 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos parodų rūmų „Litexpo” organizuojamame renginyje „Karjera & Studijos 2024”. Mokiniai galėjo aplankyti aukštųjų, profesinių mokyklų ir užimtumo tarnybų atstovus, pateikti rūpimus klausimus bei gauti atsakymus. Norintys išbandyti profesiją, galėjo dalyvauti dirbtuvėse ir praktinėse veiklose ir išmokti gaivinti žmogų, suteikti pirmąją pagalbą. O taip pat tuo metu galima buvo išklausyti pranešimą „Ką svarbu žinoti 2024 m. stojantiems?“

Tikime, kad mokiniai parodoje gavo reikiamos informacijos priimant vieną iš svarbiausių gyvenime sprendimų – kokį karjeros kelią pasirinkti po mokyklos baigimo.

Print Friendly, PDF & Email

Per kryžių į šlovę

„Per kryžių į šlovę“ – taip vadinosi netradicinis užsiėmimas, skirtas 4 – 7 klasių mokiniams, kurį parengė muzikos mokytoja Olga Krasodomska ir tikybos mokytoja Rita Gvazdaitytė. Mokiniai turėjo galimybę apmąstyti kryžiaus slėpinį, per kryžių atėjusį išganymą. Buvo skaitoma Evangelija, deklamuojami eilėraščiai ir giedama daug religinių giesmių. Tai buvo puikus metas apmąstyti Gavėnios patirtį ir įsilieti į Verbų sekmadienį bei Didžiąją savaitę.

Dėkojame mokiniams ir choro „Jutrzenka“ dalyvėms už eiles, giesmes, atgimimo kupiną nuotaiką.

Print Friendly, PDF & Email

Magiškas Velykų metas

Šiais metais gimnazijos biblioteka kartu su trečių klasių mokiniais jau antrą kartą dalyvavo fondo „Švieskime vaikus“ organizuotame projekte „Vaikų Velykėlės 2024“.

Projekte dalyvavo 3a klasės (vadovė K. Liachovič), 3b klasės (vadovė A. Germanovič) ir 3c klasės (vadovė T. Paramonova) mokiniai. Užduotis buvo papuošti didelį, apie 2 metrų aukščio margutį. Tam mokiniai į biblioteką atnešė 129 originalius, dekoruotus savos gamybos velykinius margučius. Trečių klasių mokiniai susipažino su Velykų tradicijomis ir papročiais, minė įdomias logines Velykų mįsles.

Bibliotekos darbuotojos linki visiems linksmų Velykų!

Print Friendly, PDF & Email