Žiemos atostogų metu 8a klasės mokiniai su klasės vadove R. Komar ir gimnazijos bibliotekininkėmis lankėsi Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Atnaujintame pastate mokiniai buvo supažindinti su naujomis bibliotekos funkcijos ir galimybėmis. Mokiniai apsilankė konferencijų salėje, atviroje muzikos įrašų studijoje, kino salėje, galerijoje. Sužinojo, kad bibliotekoje yra sukurta keli šimtai šiuolaikinių darbo vietų skaitytojams, specialios bendradarbystės erdvės darbui, meno, parodų ir muzikos erdvės, STEAM metodiką taikančios dirbtuvės, vaikų užimtumo centras „Žaisloteka“, kavinė ir kitų naujų vietų.
Dirbtuvėje PATS SAU mokiniai dalyvavo kūrybinėje pamokoje, kur buvo supažindinti su ekslibrisų (leidinio savininko ženklų) istorija, jų atsiradimo tikslais ir naudojimo būdais. Sužinojo, kaip laikui bėgant keitėsi šių ženklų prasmė ir paskirtis.
„Exlibris“ (lot. ex libris – iš knygų) – knygos ženklas, žymintis jos savininką. Tai nedidelis lapelis, klijuojamas viršelio vidinėje pusėje. Jame yra užrašytas knygos savininko vardas (kartais tik inicialai) arba institucijos pavadinimas, piešinys (figūrinė, ornamentinė, šriftinė ar kita kompozicija, herbas, emblema, įv. atributai), kartais specialus tekstas. Ekslibrisas buvo sukurtas XV a. po pirmųjų spausdintų knygų atsiradimo. Šiuo grafikos kūriniu norėta apsaugoti knygą nuo praradimo, išreikšti savininko pasididžiavimą, papuošti.
Mokiniai kartu su mokytoja ir bibliotekininkėmis susidūrė su gana nelengva užduotimi – turėjo sukurti savo ekslibrisą, pasitelkiant vieną iš iškiliaspaudės grafikos technikų – lino raižinį. Asmeninių ekslibrisų kūrimas labai sudomino mokinius. Tikimės, kad dalyvavimas tokioje pamokoje padės suvokti mokiniams knygų vertę, saugoti jas ir „susidraugauti“ su knyga.
Bibliotekos darbuotojos