Erasmus+ praturtina gyvenimus, praplečia akiratį bei jungia mokyklas

Spalio 11 dieną mūsų gimnazijoje vyko “Erasmus+ Days” renginys, kuriame Vilniaus rajono mokyklų atstovai dalijosi projektų patirtimi bei įžvalgomis.

Nemenčinės Gedimino gimnazijos matematikos mokytoja S. Sčastnaja su vyresnių klasių mokiniais pristatė jų gimnazijos vykdomą projektą “STEAM for students”, kuriame mokiniai smagiai mokosi tiksliųjų mokslų besilankydami laboratorijose bei muziejuose. Mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytojos S. Gvozdovič, J. Tuminska ir I. Rusecka su G3 – G4 klasių mokinių komanda pristatė projekto Erasmus+ “Leave Zero Waste for the Future”/ “Nulis atliekų ateičiai” rezultatus bei sėkmingai mūsų gimnazijoje įvykdytos Ersmus+ projekto savaitės veiklas. Abu projektus jungia tvarumo tema, kuriai renginio metu buvo skirtas ypatingas dėmesys. Svečiai galėjo apžiūrėti ant iškabintų senų džinsų projekto “Zero Waste” mokinių sukurtus produktus: tvarumo terminų žodynėlį, straipsnius apie rūšiavimą, dainelės žodžius apie aplinkos tausojimą bei išbandyti mokinių iš atliekų sukurtus muzikos instrumentus. Mokytojai, savo ruožtu, susipažino su projekto metu kurta metodine medžiaga – tvarių pamokų planais.

Susirinkę mokiniai dalyvavo meninėse aktorystės dirbtuvėse, kurias vedė Loreta Krylovičienė – patyrusi renginių vedėja, dalyvavusi teatro projektuose, tarptautinėse audio bei video reklamose. Kiekviena “aktorių” komanda gavo komiksą “Zero Waste” tema, kuris buvo sukurtas mokinių iš Turkijos, Italijos, Ispanijos ir Lietuvos Erasmus+ projekto savaitės metu. Per trumpą laiką mokiniai turėjo sugalvoti, kaip suvaidins komikso siužetą, kaip pasirinks arba pasidarys rekvizitus ir kostiumus. Rekvizitus paruošti padėjo kūrybinga lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Krylovičienė. Mokiniai labai išradingai panaudojo plastiko, kartono ir kitų medžiagų atliekas vaizduodami Undinėlę, Pelenę, Snieguolę, Zero Waste Tėvą, Šuniuką ir kitus personažus. Lapė ir Paukščiai savo nuotaikingu šokiu visus ragino rūšiuoti atliekas, pakartotinai panaudoti plastiką, ruošti kompostą, taisyti senus daiktus bei naudoti juos vėl arba pritaikyti senus daiktus kitam tikslui. Renginys vyko anglų kalba.

Keturių Vilniaus rajono mokyklų mokiniai komunikavo su bendraamžiais, atskleidė savo kūrybiškas mintis, o mokytojai pasidalijo patirtimi apie projektų vykdymą bei pasisėmė idėjų ugdomosioms veikloms savo mokyklose. Dalyviai gavo dovanų – Erasmus+ projekto “Leave Zero Waste” draugiškus aplinkai tušinukus, kurie yra daugkartinio naudojimo. Visi dalyviai išėjo iš renginio besišypsodami – pasiteisino Erasmus+ įgyvendinimo patirtis, kuri praturtina gyvenimus, praplečia akiratį, sujungia mokyklas.

Inesa Rusecka
Anglų kalbos mokytoja ekspertė
Projekto Erasmus+ koordinatorė

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.