Projektas „Graži šypsena”

Rugsėjo mėnesį Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, įgyvendinančio LR SAM 2023 m. vieną iš prioritetinių sričių, mokyklose vykdomame vaikų burnos higienos įgūdžius stiprinančiame projekte „Graži šypsena“.

Projekto tikslas – pasiekti, kad ugdymo įstaigose vaikai išmoktų taisyklingai valytis dantis, darytų tai motyvuotai ir kokybiškai. Atkreipiamas dėmesys, kad 6–7 metų vaikams pradeda dygti nuolatiniai krūminiai dantys, kurių tėvai dažnai nepastebi ir nepadeda tinkamai prižiūrėti.

Pasauliniai tyrimai atskleidžia, kad vaikai, turintys sugedusių dantų, be to, kad ne visada gali valgyti šiltą ar šaltą maistą, nesugeba sukramtyti kietesnio maisto, sunkiai ištaria tam tikrus garsus, dėl su dantų būkle susijusių problemų praleidžia pamokas vaikų darželyje, mokykloje, nemiega naktimis, būna sudirgę ir susierzinę, vengia šypsotis ir juoktis, o kartais net kalbėti, išgyvena kaltės jausmą. Tai laikoma vaiko gyvenimo kokybės pablogėjimu. Vyresnių kaip šešerių metų vaikų sergamumas dantų ėduonimi yra pasiekęs epidemijos lygį: šiame amžiuje apie 90 proc. vaikų turi sugedusių dantų.

Projekte dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Visuomenės sveikatos specialistė Liudmila Sarulevičienė papasakojo mokiniams  apie cukraus žalą dantims, kokiuose produktuose yra mažiau ar daugiau cukraus. Vaikai  sužinojo, kaip atsiranda ėduonis ir kitos dantų ligos, naudodamiesi dantų priežiūros modeliu vaikai mokėsi taisyklingai valytis dantis.
Bendradarbiaudami su mokinių tėvais galime padaryti vaikų šypsenas dar gražesnes.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.