Projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių sveikatos raštingumo ugdymas Vilniaus rajone“

2022 – 2023 metais mūsų gimnazijos 8a ir 8b klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių sveikatos raštingumo ugdymas Vilniaus rajone“.

Projekto tikslas buvo – išplėsti sveikatos prevencijos žinias tarp Vilniaus rajono mokinių. Projekto metu buvo didinamas mokinių sveikatos raštingumas skirtingomis temomis:

1. Pirmosios ir būtinosios pagalbos teikimo mokymai.
2. Pirmosios ir būtinosios pagalbos teikimo mokymai.
3. Sveikos gyvensenos skatinimo mokymai.
4. Priklausomybių rizikos.
5. Lyčių lygybės ir asmenų nediskriminavimo (tolerancijos skatinimo) mokymai.

Mokiniai diskutavo, kas yra žalingi įpročiai, kodėl jie taip vadinam ir ką turi žinoti kiekvienas apie tai, kas žaloja sveikatą. Dalyviai gilino žinias apie alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų vartojimo pasekmes, diskutavo apie priežastis, kurios lemia jų vartojimą. Kalbėjo apie sveiką gyvenimo būdą, sveikatingumą skatinančias veiklas. Projekto metu mokiniai pagilino žinias sveikos gyvensenos bei lyčių lygybės temomis. Mokiniai sužinojo apie gerą sveikatą lemiančius veiksnius. Diskutavo, kokia turi būti sveikatai palanki gyvensena, visavertis, įvairus maistas ir maisto kokybė. Atskirus padėkos žodžius norėtume tarti lektorei Daivai Marazienei, kuri labai įdomiai, prieinamai mokiniams išdėstė Pirmosios pagalbos temą. Mokiniai sužinojo, kaip elgtis ištikus nelaimei, kaip teikti būtinąją pagalbą, kaip teisingai naudotis defibriliatoriumi, išbandė atlikti dirbtinį kvėpavimą, susipažino, kaip gelbėti užspringusį žmogų.

Dėkojame lektoriams, kurie suteikė mūsų gimnazijos mokiniams daug naujų teorinių ir praktinių žinių.

Gimnazijos vyresnioji socialinė pedagogė
Vitalija Jackevičienė

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.