Skaitymai vaikų globos namuose

Šiemet Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimo proga Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos biblioteka prisidėjo prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomo socialinio projekto „Į vaikų globos namus – su knyga!“, kurio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad globos namuose augantiems vaikams reikalinga ne tik materiali parama, bet ir individualus dėmesys, rūpestis ir šiltas bendravimas.

Balandžio 1 d. vienos iš geriausių bibliotekos skaitytojų – Elžbieta Vysocka ir Patricija Martusevič, kartu su gimnazijos psichologe ir bibliotekininke vyko į Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinį centrą, kur praleido turiningą popietę su vaikų globos įstaigoje augančiais vaikais. Mus pasitiko centro darbuotoja Bronė Pakarnienė su savo vaikučiais, supažindino su centro gyvenimo ritmu, parodė patalpas, vaikų kambarius… Vėliau svečių kambaryje vaikai trumpai buvo supažindinti su Vaikų knygos dienos švente, jos ištakomis, kodėl ir kaip yra švenčiama ši šventė įvairiose kultūros įstaigose. Mūsų mokinės skaitė pasakas, šiltai pabendravo su vaikučiais, kalbėjome apie skaitymo naudą, ypač apie pasakų skaitymą ankstyvajame vaiko amžiuje… Būtent pasakos suteikia mažajam paramą, kompensuoja meilės, saugumo, pripažinimo trūkumą, nepatenkintus poreikius, slopina jautrumą, kelia nuotaiką, pasiūlo naujus mąstymo ir veiklos pavyzdžius, padeda pažinti ir suprasti kitų, paskui ir savo paties poelgių motyvus, atverti širdį grožiui ir gėriui.

Vaikams įteikėme dovanų – puikią enciklopediją ir lenkų kalbos žodyną, kuris pravers besiruošiant pamokoms.

Dėkojame vaikų ir paauglių socialinio centro darbuotojoms ir jų vaikams už šiltą sutikimą, kuris paliko mums visiems daug gražių įspūdžių…

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.