„Skrisk, paukšteli, skrisk…”

Vos išaušus spalio 6-osios rytui projekto Erasmus+ „Birds without Borders” dalyviai bei gausus būrys gamtos mylėtojų – viso net 53 asmenys – iš Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos leidosi į kelionę į Žuvinto biosferos rezervatą Alytaus rajone. Šios išvykos, kurią pavadinome „Skrisk, paukšteli, skrisk”, tikslas – paminėti 25-ąsias ” Birdwatch” (Lietuvoje renginys vadinamas „Paukščių palydos”) metines, kuomet įvairiose Europos šalyse yra išlydimi į šiltus kraštus išskrendantys paukščiai.

Mus lydėjo sėkmė – jau pro autobuso langus matėme į pietus traukiančias žąsis, pempes, kelis plėšrius paukščius, šarką… Mokiniai klausėsi liūdnos legendos apie Žuvinto ežerą bei tikros istorijos apie garsų gamtininką Vytautą Nedzinską, atidavusį 37 metus Žuvinto rezervatui, kuris ir pasiglemžė jo gyvybę. Išsamiau apie ežerą ir jo paukščius dalyviai sužinojo pasižiūrėję Žuvinto edukacinio centro filmą apie rezervatą bei aplankę gausią paukščių ekspoziciją. O čia ir prasidėjo mūsų nuotykiai: kilome į bokštą, kur stebėjome paukščius per žiūronus bei galingą teleskopą – matėme daug vandens paukščių – gulbių, kormoranų ir net du erelius, ėjome prie tinklų, kur gaudomi ir žieduojami paukščiai. Toliau Žuvinto pažintiniu taku brovėmės pro nendres, pasiekėme ornitologinį bokštą. Iš čia matėme gražuolį baltasparnį garnį. Lipome į Prelomčiškių piliakalnį, kur mums atsivėrė kvapą gniaužiantis vaizdas į Dusios ežerą ir jį lankančius paukščius. Paskutinė mūsų kelionės stotelė – Metelių rezervatas. Čia mokiniai noriai bei entuziazmu įsitraukė į edukacinius žaidimus bei viktoriną Metelių edukaciniame centre, o ežero kranto bangomuša bei auksinis smėlis mums priminė Baltijos jūrą.

Grįžome ne tik daugiau sužinoję apie Lietuvos paukščius, bet ir šiek tiek geresni, jautresni mūsų aplinkai. Šios edukacinės kelionės įspūdžius mokiniai pavaizdavo savo piešiniuose projekto Erasmus+ „Birds without Borders” konkursui „Skrisk, paukšteli, skrisk”.

Esame labai dėkingi Žuvinto biosferos rezervato direktoriui Arūnui Pranaičiui bei ekologui Regimantui Vabuolui, kurie lydėjo mūsų grupę visą popietę ir visam Žuvinto rezervato bei Metelių regioninio parko kolektyvui, kurių darbas yra toks prasmingas ir reikalingas. Rezervato bei regioninio parko administracija padovanojo nuostabius leidinius – už kuriuos širdingai dėkojame – dabar mūsų gimnazijos mokiniai turės galimybę dar geriau pažinti Dzūkijos krašto paukščius.

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.