Sveikos šypsenos pažadas

Konstanto Parčevskio gimnazijos pirmokai, jų tėveliai, klasės auklėtojai, visuomenės sveikatos specialistė nuo 2018-09-06 prisijungė prie projekto „Sveikos šypsenos pažadas“. Manome, kad projektas paragins vaikučius atsakingai valytis dantukus.

Siekiant sumažinti Lietuvos gyventojų burnos ligų paplitimą ir intensyvumą taikant individualias, tikslinių grupių ir visuomeninės profilaktikos priemones bei optimizuojant odontologinės sveikatos priežiūros sistemą , Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras patvirtino Nacionalinę burnos sveikatos 2016-2020 metų programą, kurios priemonės yra sėkmingai įgyvendinamos.

Viena tokių priemonių – projektas „Sveikos šypsenos pažadas“, skirtas stiprinti vaikų dantų valymo įgūdžius.
Rugsėjo mėnesį visiems Lietuvos pirmokams įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Tokią dovaną pirmokams sumanė Lietuvos Respublikos odontologų rūmai ir Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudami su Švietimo ir mokslo ministerija.

Plakatas yra skirtas mėnesiui, jame – 62 dantukų lipdukai, kuriuos ryte ir vakare, išsivalius dantis, reikia užklijuoti atitinkamais lipdukais. Plakatas bus naudingas ne tik vaikams – jame taip pat yra pateikiama naudinga informacija tėvams apie vaikučių dantukų priežiūrą.

Liudmila Sarulevičienė,
sveikatos priežiūros specialistė

Print Friendly, PDF & Email

Comments are closed.