Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego z Niemenczyna na biatlonowych mistrzostwach Litwy w Ignalinie

W dniach 26-27 marca w Ignalinie odbyły się Biatlonowe Mistrzostwa Litwy. W zawodach bardzo dobrze wystąpili sportowcy Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, uczniowie gimnazjum Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie,, stając na podium w poszczególnych grupach wiekowych. Na starcie stanęło prawie 60 biatlonistów z Onikszt, Ignaliny, Wilna, Wisagini i 20 biatlonistów z Niemenczyna.

W grupie wiekowej dziewcząt 2005-2006 r. ur. startowała Miła Sienkiewicz. Dziewczęta miały do pokonania 7,5 km. Miła na pierwszym strzelaniu leżąc, popełniła jeden błąd i objęła prowadzenie, na trzech kolejnych strzelaniach pudłowała 9 razy i na mecie finiszowała pierwsza z ponad 5-minutową przewagą. Miła Sienkiewicz dystans pokonała za 37 min. 11 sek.

Bardzo dobrze wystąpili Daniel Buchowski i Ałan Kaszperow w grupie chłopców 2005-2006 r. ur., zajmując 1 i 2 miejsca na podium. Ałan i Daniel na pierwszym strzelaniu leżąc, pudłowali po razie i objęli prowadzenie. Daniel na drugim strzelaniu pomylili się 2 razy, na kolejnych dwóch strzelaniach pudłował po 3 razy, ale bardzo szybko ślizgnął na nartach i zdobył złoty medal Mistrzostw Litwy w biatlonie. Daniel Buchowski na pokonanie 7,5 km potrzebował 28 min. 51 sek. Ałan Kaszperow dystans 7,5 km pokonał za 34 min. 58 sek. i stanął na drugim schodku podium, na strzelaniu popełniając 10 błędów.

W grupie chłopców Dominik Nowickas na pierwszym strzelaniu pomylił się raz i ślizgnął pierwszy, ale następnie pudłował 4 razy i na mecie zajął drugie miejsce, pokonując dystans za 27 min. 18 sek.

W drugim dniu mistrzostw, 27 marca biatloniści rywalizowali w super sprincie ze startu wspólnego na dystansie 3,6 km, strzelając 3 razy leżąc oraz 5 km, strzelając leżąc + leżąc + stojąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 100 m.

W grupie wiekowej dziewcząt 2005-2006 r. ur. Miła Sienkiewicz nie miała sobie równych na dystansie 5 km. Miła na pierwszym strzelaniu leżąc, popełniła trzy błędy, ale bardzo szybko ślizgnęła na nartach i objęła prowadzenie. Na kolejnym strzelaniu leżąc, także pomyliła się trzy razy. Na strzelaniu stojąc, pudłowała 5 razy i na mecie finiszowała pierwsza z ponad 4-minutową przewagą. Miła Sienkiewicz dystans pokonała za 27 min. 11 sek.

Bardzo dobrze wystąpił Daniel Buchowski w grupie chłopców 2005-2006 r ur., zdobywając drugi złoty medal w super sprincie na dystansie 5 km. Daniel na pierwszym strzelaniu leżąc, pudłował raz i objął prowadzenie. Na drugim strzelaniu pomylił się 2 razy. Na kolejnych dwóch strzelaniach stojąc, pudłował 3 razy, szybko ślizgnął na nartach i zdobył złoty medal Mistrzostw Litwy w biatlonie. Daniel Buchowski 5 km pokonał za 20 min. 17 sek. Damian Rynkiewicz po dwóch strzelaniach leżąc, pomylił się 3 razy i ślizgnął na 2 pozycji, ale na strzelaniu stojąc, zarobił 7 karnych kręgów i finiszował na 3 miejscu, zdobywając medal brązowy i pokonując dystans za 24 min. 48 sek. Ałan Kaszperow dystans 5 km pokonał za 27 min. 04 sek. i zajął 6 miejsce, na strzelaniu popełniając 14 błędów.

W grupie wiekowej 2007 r. ur. i młodsze dziewczęta miały do pokonania 3,6 km Gabriela Buchowskaja na strzelaniu pomyliła się po 8 razy i do ostatniego metra rywalizowały o miejsce na podium. O ułamek sekundy, czyli o 0,28 szybszą była Nika Kunczina, zdobywając medal brązowy Mistrzostw Litwy w biatlonie z czasem 17 min. 06,30 sek. Gabriela Buchowskaja zajęła 4 miejsce z wynikiem 17 min. 06,58 sek.

W grupie chłopców Dominik Nowickas zajął 4 miejsce, pokonując dystans za 17 min. 39 sek. i pudłując 12 razy na trzech strzelaniach.

Gratulujemy zwycięzcom oraz medalistom i życzymy sukcesów w letnich biatlonowych zawodach.