W dniach 10–12 czerwca w naszym gimnazjum odbyły się zajęcia wstępne dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Była to doskonała okazja, aby dzieci mogły poznać szkołę, swoich przyszłych nauczycieli oraz przekonać się, że nauka może być ciekawą i radosną przygodą.
Na początku uczestników serdecznie powitała wicedyrektor pani Alina Cesiul oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Następnie dzieci udały się wraz z wychowawczyniami do klas, gdzie czekało na nie wiele interesujących zajęć.
Przyszli pierwszoklasiści wykonywali różnorodne karty pracy, uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych, śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki oraz oglądali edukacyjne filmiki. Wszystkie aktywności zostały przygotowane w taki sposób, aby rozwijać umiejętności dzieci, a jednocześnie zapewnić im dobrą zabawę i pozytywne doświadczenia związane ze szkołą.
W czasie, gdy dzieci uczestniczyły w zajęciach, ich rodzice brali udział w spotkaniach ze specjalistami naszego gimnazjum. Logopeda, psycholog oraz specjalista opieki zdrowotnej przybliżyli rodzicom zagadnienia związane z tematami: „Jak przygotować przyszłego pierwszoklasistę do szkoły?” oraz „Proces adaptacji ucznia w szkole”. Spotkania były okazją do uzyskania cennych wskazówek i odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące rozpoczęcia nauki przez dziecko.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za okazane zaufanie i wybór naszego gimnazjum dla swoich dzieci. Cieszymy się, że już od września będą one mogły zdobywać wiedzę i rozwijać swoje talenty w języku ojczystym, w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze naszego gimnazjum.
Aldona Maculewicz, Jolita Lekavičienė, Waleria Gołowacka
wychowawczynie klas 4a, 4b,1c




































































































































