Koszykarze rejonu wileńskiego zdobywcami trzeciego miejsca w turnieju „Polbasket 2015”

W dniach 23-27 marca w Pułtusku odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki „Polbasket 2015” z udziałem przedstawicieli Białorusi, Litwy i Polski. W zawodach bardzo dobrze wystąpili reprezentanci rejonu wileńskiego, zdobywając 3 miejsce. Rejon wileński w turnieju reprezentowało 5 uczniów Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie, 2 z Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie oraz 2 z Gimnazjum w Pogirach wraz z opiekunem Justynem Alickim, starszym nauczycielem wychowania fizycznego Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupach miejsca rozegrano systemem „każdy z każdym”, a zwycięzca 1 miejsca w grupie zdobywał prawo na walkę w wielkim finale o miano zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju „Polbasket 2015”.

W pierwszym spotkaniu nasi koszykarze zagrali z drużyną Gimnazjum Nr. 2 w Pułtusku. W tym spotkaniu nasi koszykarze mieli dostojnych rywali. Pierwszą połowę meczu lepiej zagrali przedstawiciele Gimnazjum nr. 2 w Pułtusku, wygrywając 20:11. W drugiej połowie meczu nasi koszykarze rzucili 7 trójek i zwyciężyli z wynikiem 39:36. W drugim spotkaniu, decydującym o zwycięzcę w grupie, koszykarze rejonu wileńskiego zagrali z silnym zespołem Białorusi „Sokół” Grodno. Mecz z „olbrzymami” z Grodna był bardzo trudny i koszykarze rejonu wileńskiego ulegli rywalom z Białorusi z wynikiem 71:28.

W drugim dniu turnieju odbył się mecz finałowy oraz mecz za 3-4 miejsca w zawodach. W zawodach o 3-4 miejsce za rywali mieliśmy koszykarzy Gimnazjum Nr. 1 w Pułtusku. Koszykarze rejonu stołecznego zmobilizowanie rozpoczęli finałowe spotkanie i do przerwy mieli 17-punktową przewagę. Po przerwie, nie zrzucając tempa gry, jeszcze bardziej zwiększyli przewagę. Koszykarze rejonu wileńskiego wysoko zwyciężyli 39:12 nad ekipą Gimnazjum Nr. 1 w Pułtusku, zajmując 1 miejsce.
W finałowym meczu koszykarze Miejskiego Zespołu Szkół Nr. 4 w Pułtusku ustąpili zespołowi z Białorusi „Sokół” Grodno.

Najlepszym zawodnikiem drużyny rejonu wileńskiego został Ernestas Naruszewiczius z Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie. Oprócz Ernesta w drużynie rejonu wileńskiego także wystąpili koledzy z gimnazjum Rafał Lachowicz, Ernest Klepackis, Daniel Walentynowicz, Edward Czerniawski. Na zakończenie turnieju puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe koszykarzom wręczył dyrektor ZS Nr.4 w Pułtusku Krzysztof Łachmański oraz burmistrz miasta Pułtusk Krzysztof Nuszkiewicz.

W wolnym od meczów czasie koszykarze mieli możliwość odzyskać siły w Centrum rozrywek wodnych, popływać w basenie, relaksować w jacuzzi i zjeżdżalni. Koszykarze także zwiedzili starówkę i okolice Pułtuska. W pierwszym dniu pobytu mieli wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzili starówkę, Łazienki, Zamek Królewski, Stadion Narodowy oraz mieli ciekawą, edukacyjną wycieczkę autokarem po Warszawie, podczas której przewodnik opowiadał o zabytkach i historii miasta.

W imieniu koszykarzy dziękujemy dyrektorowi ZSP Nr. 4 w Pułtusku Sz. P. Krzysztofowi Łachmańskiemu za zaproszenie na turniej i treściwy pobyt naszej reprezentacji w Pułtusku.

Składamy wyrazy wdzięczności Dyrektor Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego Lucynie Kotłowskiej za sfinansowanie kosztów podróży naszej reprezentacji.